CHP'li İrfan Kaplan: Öğretmenlerin sorunu çözülmeden eğitimin sorunu çözülemez

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, 10 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

CHP'li İrfan Kaplan: Öğretmenlerin sorunu çözülmeden eğitimin sorunu çözülemez

CHP’li Kaplan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “başöğretmenlik” unvanının verilmesinin yıl dönümü olan ve tüm öğretmenlere atfedilen bu anlamlı günde, ülkemiz genelinde eğitim kalitesinin, yapılan sayısız değişikliğin yanında pandemi gereği dijitale de doğru aktarılamaması sebebiyle tedirgin edici ölçüde düştü ve bir an önce gerekli düzenlemelerle telafi edilmelidir.” dedi.

ÖĞRETMENLERİN SORUNU ÇÖZÜLMEDEN EĞİTİMİN SORUNU ÇÖZÜLEMEZ!

“Eğitim sistemi ile ilgili her konu siyaset üstü ve toplumsal öneme sahiptir. Çünkü eğitim, toplumu şekillendiren ve geleceğini belirleyen en önemli kavram; öğretmenler ise tartışmasız geleceğin mimarlarıdır” diyen Kaplan, özlük haklarının yetersizliği, atanamama ve görevde yükselme gibi sorunlarına çözüm olacak “Öğretmenlik Meslek Yasasının” aciliyetini hatırlattı.

“Bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın ve fedakârlık gerektiren bu kutsal mesleği icra eden öğretmenlerimizin, mali sorunları da öncelikli konular arasındadır” diyen Kaplan, 3600 ek göstergenin acilen hayata geçirilmesi gerektiğini hatırlattı. “Toplumun Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine taşınması ancak öğretmenlerimizin için hak ettiği ölçüde değer görmesi ve imkânlarının iyileştirilmesi şartı ile mümkün olacaktır” dedi.

Maruz kaldığı mobing sebebiyle hayatına son veren Saadet öğretmeni ve atanamadığı için intihar eden öğretmen adaylarını hatırlatan Kaplan, “öğretmen adayları 60 bin atama bekliyor! Meclisteki sesleri olmaya devam edeceğiz. Bilinmelidir ki; öğretmenlerin sorunları çözülmeden eğitimin sorunları çözülemez” dedi.

Milletvekili Kaplan, “Başta, başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı, sevgi ve minnetle anıyor, geleceğin teminatı olan çocuklarımızın eğitimi için sonsuz emek harcayan, zor şartlar altında dahi olsa ülkemizin her köşesinde özveri, sabırla görevlerini yerine getirmeye çalışan tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER