CHP'li Gürer:UCİM’in faaliyetlerine her kesim destek vermeli

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, kısa adı ÜCİM olan “Saadet Öğretmen Çocuk İstismarıyla Mücadele” Derneği Niğde Temsilciliğini ziyaret etti.

Vekil Haberleri 17.01.2022, 09:10
CHP'li Gürer:UCİM’in faaliyetlerine   her kesim destek vermeli

UCİM Niğde Temsilcisi Arzu Şahan ve dernek yöneticileriyle bir araya gelen Gürer, çocuk istismarının önlenmesine yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla, tamamı gönüllü üyelerden oluşan derneğin, bu alanda yürüteceği faaliyetlerin, toplumun tüm kesimleri tarafından her anlamda desteklenmesi gerektiğini söyledi.

GÜRER’DEN UCİM’E ZİYARET 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Saadet Öğretmen Çocuk İstismarıyla Mücadele Derneği (UCİM) Niğde Temsilciliğini ziyaret etti. UCİM Niğde Temsilcisi Arzu Şahan, Koordinatör Av. Kübra Batı, Didem Yıldız Erdoğan ve Helin Sarsılmaz ile bir araya gelen CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer’e, İl Genel Meclisi Üyesi Turgay Yıldız ve Niğde Belediye Meclisi Üyesi Erdal Aydoğan da eşlik etti. 

DERNEĞİN KURULUŞ AMACI VE FAALİYETLERİ…

UCİM Niğde Temsilcisi Arzu Şahan, CHP Milletvekili  Ömer Fethi Gürer ve beraberindeki heyeti,  derneklerinin kuruluş amacı ve faaliyetleri konusunda bilgilendirdi.

Arzu Şahin, derneğin amacının bireyin doğum öncesinden başlayarak tüm gelişim evrelerinde sağlıklı bir biçimde yetişmesini sağlamak, her nevi fiziksel, duygusal ve cinsel istismar ile her türlü olumsuz  ihmalden korumak ve önlemek için çocuk istismarı ve ihmaliyle ilgili bilimsel yöntemlerle bilgi üretmek olduğunu belirterek, “Derneğimiz bu başlık doğrultusunda çok sayıda alt başlıkla belirtilen kuruluş amacı ve faaliyetleriyle bugün 50 bin gönüllü üyeye ulaşmıştır” dedi.

54 İLDE FAALİYETTE 

Genel Merkezlerinin Mersin’de olduğunu anlatan Şahan, 54 ilde faaliyetlerini sürdürdüklerine ifade ederek, çocuk istismarı ve ihmali ile ilgili açılan, açılacak ve devam eden her türlü şikâyet, dava yâda hukuki iş ve işlemlerde, ihmal ve istismar mağduru çocuklara hukuki yardım sağlamak, dava ve işlemlerini takip etmek ve destek olmak gibi faaliyetlerde de bulunduklarını vurguladı. 

YÖNETİCİLERİ İLE GÖNÜLLÜLERİNE TEŞEKKÜR 

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer ise tamamen gönüllü üyelerden oluşan UCİM’in, çok önemli bir amaç doğrultusunda, çocukların fiziksel, ruhsal ve cinsel açıdan maruz kalabilecekleri istismar ve ihmalin önlenmesine yönelik farkındalık oluşturmak başta olmak üzere çok sayıda faaliyet alanı içinde olmasından duyduğunu memnuniyeti ifade ederek, derneğin tüm yöneticilerini ve gönüllü üyelerini tebrik ettiğini vurguladı. 

DESTEK OLMALIYIZ

Gürer, çocuk istismarı ve ihmaliyle ilgili basında çıkan haberleri  dikkatle takip ettiklerine de işaret ederek, “Bu anlamda UCİM, önemli bir görev üstlenmiş ve öncelikle ihmal ve istismarın olmaması için farkındalık oluşturmayı amaçlamıştır. Daha sonra bu olumsuzluğa maruz kalan bireyler ve ailelerine başta hukuki alanda olmak üzere her türlü konuda destek olmayı amaç edinmiştir. Tamamen gönüllülük esasına dayalı bir sistemin uygulandığı derneğin kurulmasına öncülük edenler ve bu alanda faaliyetlerini sürdüren tüm gönüllülere teşekkür ediyorum” dedi. 

CHP Milletvekili Gürer, UCİM’in faaliyetlerin, toplumun tüm kesimleri tarafından her alanda desteklenmesi konusunda çağrıda bulunarak, “Toplumsal sorun haline gelen çocukların ihmali ve istismarının önlemesine yönelik olarak tamamen gönüllülük esasına dayalı derneğin  tüm il ve ilçelerde faaliyetlerini önemsiyorum” şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)