CHP'li Gürer” Niğde üvey evlat mı?”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 2015 yılında yapılacağı açıklanan ancak 6 yıldır tek bir çivi dahi çakılmayan Aktaş Lojistik Merkezi Projesi’nin akıbetinin açıklanmasını istedi.

Vekil Haberleri 19.11.2021, 10:48
CHP'li Gürer” Niğde üvey evlat mı?”

Gürer, adeta yılan hikâyesine dönen Aktaş Lojistik Merkezi Projesi’ni, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının 2022 yılına ait bütçesinin görüşüldüğü Plan ve Bütçe Komisyonunda yaptığı konuşmada gündeme getirdi. 

2015’TE YAPILACAĞI AÇIKLANMIŞTI 

Toplantıda bir sunum yapan Bakan Adil Karaismailoğlu’na hitaben konuşan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Niğde Aktaş Lojistik Merkezi Projesi'nin 2015 yılında yapılacağı açıklandı. Aktaş istasyonu, 5 yollu yeni bir yükleme, boşaltma sahası ve lojistik hizmet binası yapılacağı duyuruldu. OSB'lerle bölgeye, dünyaya, üretilen ürünlerin daha hızlı, kolay ve verimli ulaşacağı söylendi. O günden bu yana hiçbir yatırım yapılmadı, proje rafta mı kaldırıldı?” diye sordu.

BAKANLIĞIN NİĞDE’DE UNUTTUĞU PROJELER 

Ulaştırma alanında Niğde’de yapılacağı açıklanan ancak yıllardır hayata geçirilmeyen projelerden de bahseden CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer “ Niğde, Yüksek Hızlı Tren Projesi de yok. Niğde Havaalanı, her seçimde söz verildiği hâlde 2022 programında yok. Niğde-Zengen-Ulukışla ve Altunhisar- Ankara yolunun duble yol yapılması da yine 2022 programında yok” diye konuştu.

NİĞDE ÜVEY EVLAT MI? 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“ Niğde'de birden çok riskli yerde alt, üst kavşak ihtiyacı var. Özellikle üniversite, organize sanayinin bulunduğu bölgede, Bor içinde, Altunhisar kavşak geçişinde böyle bir ihtiyaç devam ediyor. Hâlâ Ketençimen yolu da ne yazık ki bitirilemedi. Bu anlamda, Niğde Ulaştırma Bakanlığının üvey evlat olarak gördüğü bölgelerden, illerden biri. Yatırımların Niğde'nin de bu konuda yararlanacağı bir noktaya çekilmesini temenni ediyorum.”

Yorumlar (0)