CHP'li Gürer: ”Çiftçide üretim yapacak derman kalmadı”

banner598

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ereğli ilçesine bağlı eski Zengen köyünde CHP Ereğli ilçe Başkanı Veysel Gönülal ile birlikte üreticilerle bir araya geldi.

Vekil Haberleri 11.02.2022, 11:38 11.02.2022, 11:40
CHP'li Gürer: ”Çiftçide üretim yapacak derman kalmadı”

Gürer’e yaşadıkları sorunları anlatan üreticiler, gübre, mazot, ilaç ve elektrik fiyatlarına gelen aşırı zamlar nedeniyle üretime devam edemeyecek duruma geldiklerini belirttiler.

Sorunların çözümünün sandıktan geçtiğini belirten CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer ise “çiftçiyi, besici tükendi.İktidar bu seslere kulak versin.Tarım giydiren ve doyuran stratejik bir sektör.Gidiş hayraalamet değil” diye konuştu.

.82 YAŞINDAKİ ÇİFTÇİ: “BİTTİK,BİTTİK”

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in dert yanan 82 yaşındaki Mahmut KILIÇ ben 82 yaşındayım. Daha ben Böyle bir şey görmedim. İş bitti.Tarım Bakanı acaba ekinin tarlada mı bitiyor yoksa ağaçta mı bitiyor biliyor mu? Bunu öğrenmek lazım.Biz bittik bittik . Torunlarım çocuklarım ne olacak ben onu düşünüyorum.şimdi eksem nasıl ekeyim.Mazota, gübreye zam üstüne zam geliyor.Huzur gidiyor gam geliyor. Elektriği nasıl alayım.Mazotu nasıl alayım.Bu durumda tarlayı boş bırakacağım Ekemen abi Ekemen .Gübre atsam Mazota gücüm yetmeyecek.Sulamaya gücüm yetmeyecek.Bittik dışardan ürün ithal ediyor.İstediğine veriyor güzelce.Bugünden sonra ekmeğe de zam gelecek. Ömrümde böyle bir dönem görmedim.Diyorlar ki mazot eskiden karne ile alındı.evet alıyorduk ama hepimizin kapısında dört beş bidon dolu mazot vardı.Şimdi traktör deposunu doldurabiliyor mu?şimdi bir traktör deposu 1.200 TL dolmuyor.Buraya ofis açıldıydı.şimdi ofiste yok. Ne varda neyi alacak “ dedi Çiftçiler de Mazota gelen zamlar nedeni ile traktör deposunu dolduramaz duruma geldiklerini anlatılar.

ÇİFTÇİYE GERÇEK MANADA DESTEK ŞART

CHP Niğde milletvekili Ömer Fethi Gürer, ziyaret ettiği her köy ve kasabada, çok sayıda çiftçinin artık tarıma bırakma noktasına geldiğini aktararak, “Tarım ülkemiz için stratejik öneme sahiptir. Giydiren ve doyuran bu sektör ne yazıkki plansız ,öngörüsüz yaklaşımlarla çok sorunlu bir sürece evrildi. Çiftçiye zamanında ve gerçek manada destek verilmedi, girdi maliyetlerinin makul seviyeye çekilmesini sağlayarak, üretimin devam etmesi yolu açılmalıdır. Bu süreci yönetmek iktidarın görevidir çiftçiyi, besici tükendi.İktidar bu seslere kulak versin.Tarım giydiren ve doyuran stratejik bir sektör.Gidiş hayraalamet değil” diye konuştu.” şeklinde konuştu.

SORUNLAR SANDIKTA ÇÖZÜLECEK

Sorunların çözümünün seçim sandığından geçtiğini anlatan Ömer Fethi Gürer, “Sandıkta, çiftçiyi, besiciyi düşünmeyenlere değil ‘sizin sorunları çözeceğim’ diyene oy verirseniz çözüm için katkı veren olacaksınız” diye konuştu

ÇÖZÜMÜN ADRESİ ÇİFTÇİ

Üreticilerle, çiftçilerle sürekli iç içe olduğu için bölgenin ve bu bölgede yaşayan çiftçilerin sorunlarını çok iyi bildiğini söyleyen CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Sorunların adresi de sizlersiniz. Yani çözüm mercii sizlersiniz. Sizler, elektriğe, akaryakıta, gübreye gelen zamlardan memnunsanız bu iktidarla yola devam edeceksiniz. Yok değilseniz işte o zaman oyunuzu verdiğiniz iktidar partisi ise değiştireceksiniz “ diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?