CHP'li Gürer: “10 bin fizyoterapist ataması yapılmalı”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında atama bekleyen sağlık çalışanlarının atama beklentileri ile görevdeki sağlık çalışanlarının çalışma koşullarının iyileştirilmesi yönündeki taleplerini dile getirdi.

Vekil Haberleri 12.01.2023, 12:47
CHP'li Gürer: “10 bin fizyoterapist ataması yapılmalı”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda söz olarak, Sağlık Çalışanları Günü dolayısıyla, sağlık çalışanlarının günün kutladı.

 

Atanamayan tüm sağlıkçıların bir an önce atamalarının yapılması, taşeron sağlıkçıların kadroya alınmasını isteyen Gürer, sağlık çalışanlarının özlük haklarının emeklerine uygun düzenlenmesi, aile sağlığı hekimlerinin ve çalışanların çalışma koşullarının da iyileştirilmesinin sağlanması gerektiğini belirtti. 

40 BİN FİZYOTERAPİST ATAMA BEKLİYOR

Atama bekleyen fizyoterapistlerin taleplerini de Meclis gündemine taşıyan CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Fizyoterapist bireyin değerlendirilmesini ve tanılamasını hekimlerin yönlendirilmesiyle yapan, tedavi planlayan, uygulayan ve takip eden mesleki yeterliliği olan, dört yıllık lisans programını tamamlamış sağlık profesyonelleridir. 40 bin mezun atama beklemektedir, yeterli alım bir an önce yapılmalıdır, en az 10 bin fizyoterapistin atanması sağlanmalıdır” önerisinde bulundu.

FİZYOTERAPİSTLERİN ÇALIŞMA ALANI GENİŞ 

Gürer, yataklı tedavi merkezleri, ayakta teşhis ve tedavi hizmetleri veren sağlık kuruluşları, özel eğitim uygulama okulları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri gibi yerlerde fizyoterapistlerin çalıştırılmasının mümkün olduğuna değinerek, onların da atanmalarının yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.