CHP'Lİ GÜNDOĞDU: “AHİLİK HOŞGÖRÜ VE CÖMERTLİĞİ KUŞANMAKTIR”

Anadolu halkının ekonomik ve kültürel yaşamında önemli bir boyut oluşturan Ahilik; dürüstlüğün, sevginin, dostluğun, yardımlaşmanın, hoşgörünün, bilginin ve dayanışmanın sanat ile birleşimidir.

CHP'Lİ GÜNDOĞDU: “AHİLİK HOŞGÖRÜ VE CÖMERTLİĞİ KUŞANMAKTIR”

Geçmişten günümüze Ahilik, işçinin, çalışanın, üretenin, namuslu kazancın, namuslu ticaretin ve adaletli yönetimin simgesi olmuştur.
İnsana değer veren, dayanışmayı özendiren ve adaleti amaçlayan ilkeleri önceleyen Ahilik Kültürü, insanlığın ortak erdemleri olan sevgi, bilgi, dostluk, adalet ve dayanışma gibi değerleri yaşatmaktadır.

Üretim ve tüketim ilişkisinin bozulduğu, çevre ve doğaya karşı acımasız davranıldığı, üretimin, gelirin adil dağıtılmadığı günümüzde Ahilik Kültürü daha fazla önem kazanmaktadır.
Bu doğrultuda;
Yaşadığımız tüm ekonomik ve sosyal sorunlara rağmen; eli, sofrası, kapısı açık, beli, dili, gözü bağlı, cömert, dürüstlüğün, sevginin, dostluğun, yardımlaşmanın, hoşgörünün ve bilginin paylaşılarak büyüyen değerler olduğu Ahilik Kültürü’nü yaşayan ve yaşatan tüm esnaf ve sanatkâr meslektaşlarımın Ahilik Haftasını kutluyor, saygılarımı sunuyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER