CHP'li Gülizar Biçer Karaca:Yaşasın Cumhuriyet! Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vekil Haberleri 29.10.2022, 12:14 29.10.2022, 14:33
CHP'li Gülizar Biçer Karaca:Yaşasın Cumhuriyet! Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye!

İşte Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca'nın o açıklaması:

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı; 29 Ekim onur ve gurur günümüz… Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ışığında Cumhuriyetin aydınlattığı yolda, akıl ve bilim temelinde çağdaş ve demokratik Türkiye için mücadelemizi sürdürüyoruz. Cumhuriyetin kazanımlarına, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkan milyonlarca Cumhuriyet sevdalısı olarak Cumhuriyetimizin 2. yüzyılına Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmış olarak gireceğimizin sözünü veriyoruz. 


TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET YAŞAYACAK
Cumhuriyete kastedenler, Atatürk ilke ve devrimlerinden duyduğu rahatsızlığı söylemlerine vuran okumuş cahiller, bulundukları makamların hakkını veremeyenler, emanete ihanet edenler, Cumhuriyetin kazanımlarını yok sayan zihniyetler bilmelidir ki ne güçleri ne işbirlikleri ne de şuursuz cesaretleri demokratik, laik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında özgür ve eşit yurttaşlar olarak yaşamamıza engel olamayacak. “Türkiye Yüzyılı” söylemiyle, örgütlü kötülüğü meşrulaştıran vaatlerle yola çıkanların hesapları tutmayacak. Bu ülkenin aydınlık yüzleri, genciyle yaşlısıyla kadınıyla erkeğiyle nasıl bir Kurtuluş Mücadelesi’nden nasıl zaferle çıktıysa onların mirasına sahip çıkan bizler de Kuvayı Milliye ruhuyla Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatacağız. 


KİMSESİZLERİN KİMSESİDİR
Kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyet, yurtta ve cihanda sulhun tesisi için hepimize görev ve sorumluluklar yüklemektedir. Kutuplaşma ve kamplaşmayı her geçen gün derinleştiren bir siyasal iktidarın hamlelerine, girişimlerine geçit vermeyeceğiz. Toplumsal barışı tesis edecek inançlı ve azimli yurttaşlar olarak gerçek demokrasiyi mümkün kılacağız. Temel hak ve hürriyetlere kastedilen karanlık günlerin içinden üreterek, dayanışarak, yanyana durarak, ilkelerimizden taviz vermeden geçecek, aydınlık günleri hep birlikte karşılayacağız. 


HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİN TEMİNATIDIR
Cumhuriyet 99 yıldır temel hak ve özgürlüklerin, onurlu bir yaşamı her bir yurttaş için mümkün kılmanın, güven ve huzur içinde birarada yaşamanın, tam bağımsızlığın teminatıdır. Cumhuriyetin ilanının 99.yıldönümünü kutluyor, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, canlarını bu uğurda feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.
Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun…
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.