CHP'Lİ ENSAR AYTEKİN: BELEDİYE’NİN BORCUNA KARŞILIK CAMİLERİ SATIYORLAR

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin, AKP’li Dursunbey belediyesinin vergi borçlarına karşılık camileri satışa çıkardığını öne sürdü.

banner154
CHP'Lİ ENSAR AYTEKİN: BELEDİYE’NİN BORCUNA KARŞILIK CAMİLERİ SATIYORLAR

Dursunbey Belediyesi’nin 22 milyon TL’yi geçen borcuna karşılık ilçede bulunan 8 camiyi tapularıyla birlikte Maliye Bakanlığına devredileceğini Belediye Meclis kararında gördüklerini ifade eden Aytekin, “bunu CHP’li bir belediye yapsa kıyameti koparırlardı. Ama kendileri bir ibadethaneyi borçtan ötürü satma cüretini sergiliyorlar” dedi.

Ensar Aytekin’in açıklaması şöyle:

Balıkesir Dursunbey’de Belediyenin 22 milyon TL’lik borcuna karşılık, ilçe genelindeki 8 caminin satışa çıkarıldığını şaşkınlıkla izliyoruz. Belediye’nin Ağustos ayı Meclis’inde 86 nolu kararla ilçe genelindeki 8 caminin mülkiyeti, vergi borçlarına karşılık tapularıyla birlikte Maliye Bakanlığına bırakılıyor. Bu kelimenin tam anlamıyla bir skandaldır. Dursunbey gibi müteddeyyin bir ilçemizde başkanın yaptığı harcamaların insanların ibadet ettiği caminin satışıyla finanse edilmesi büyük bir saygısızlıktır.

‘CHP Camileri Ahır Yaptı Yalanını Uyduranlar Allah’ın Evini Satıyorlar’

Yıllarca Cumhuriyet Halk Partisi üzerinden olur olmaz iftiraları atanlar, Kurtuluş Savaşında Camileri ahır yaptılar yalanını uyduranlar, şimdi kendi borçlarına karşılık Allah’ın evi diye bildiğimiz Camileri satışa çıkardılar. Belediye Meclisinde, Belediyenin borcuna karşılık Allah’ın evini satışa çıkarmak için el kaldıran kim varsa buna nasıl olup da el kaldırdığını anlatmak zorundadır. Bu skandal kararı bir CHP’li belediye yapsa kıyameti koparırlardı. Ama kendileri yapınca sümen altına yatırıyorlar. AKP’nin israf belediyeciliği yaptığını her fırsatta belgeleriyle ortaya koyuyorduk.

Gerek Balıkesir Büyükşehir Belediyesindeki usulsüz harcamalar, gerek İstanbul Yenikapı’da sergilenen araçlar AKP’nin kurduğu israf düzeninin kamuoyuyla paylaşılması için yapılan önemli adımlardı. AKP’li belediyelerin ciddi borç yükü yarattıklarını biliyorduk. Ama toplumumuzda Allah’ın evi olarak bilinen camilerin satışına cüret edebilecekleri aklımıza gelmezdi. Maliye Bakanlığına devrolan 8 camiye karşılık belediyenin borçlarını silmek nasıl bir akıl tutulmasıdır bunu da hem Dursunbeyli'lerin hem Balıkesirli'lerin hem de Türkiye kamuoyunun takdirlerine bırakıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER