CHP'li Bulut:5 Ocak işgal güçlerine karşı yazılan destanın adıdır.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yayımladı.

Vekil Haberleri 04.01.2024, 11:21
CHP'li Bulut:5 Ocak işgal güçlerine karşı yazılan destanın adıdır.

CHP’li Bulut’un yazılı basın açıklaması:

“Bağımsızlık benim karakterimdir” diyen Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’na omuz veren, güç veren Adana’mız için 5 Ocak azmin, kararlılığın, birlik olmanın tarihidir.

5 Ocak işgal güçlerine karşı yazılan destanın adıdır.

Atatürk’ün önderliğinde işgalden zafere, zaferden Cumhuriyete giden bu aydınlık yolda yürüyen Adanalı’ların onur günüdür, gurur günüdür.

Bizler, bugün 102 yıl önceki bu onuru ve coşkuyu aynı heyecanla bir kez daha yüreğimizde hissediyoruz.

Bağımsızlık fikrinin Adana’da filizlendiğini söyleyen Atatürk, bu durumu şu veciz sözleriyle toplum ve tarih önünde kanıtlamıştır:

"Bende bu vekayiin ilk hiss-i teşebbüsü bu memlekette, bu güzel Adana'da vücut bulmuştur."

Güzel Adana, 102 yıl önce bağımsızlığa ve Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’e nasıl sahip çıktıysa bugünden yarına da bu topraklara bu değerlere sahip çıkacaktır.

Büyük Önderimiz Atatürk başta olmak üzere, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin bağımsızlığı, huzur ve refahı için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yılını kutluyor, tüm Adanalı hemşerilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Yorumlar (0)