CHP'Lİ BAYRAKTUTAN, POLİSLERİN MAAŞ PROMOSYONLARINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI!

CHP YDK Başkanı, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Polislerin maaş promosyonlarını TBMM gündemine taşıdı. Bayraktutan İçişleri Bakanı Soylu’nun cevaplaması istemiyle yazılı soru önergesi verdi.

Vekil Haberleri 07.09.2022, 12:53
CHP'Lİ BAYRAKTUTAN, POLİSLERİN MAAŞ PROMOSYONLARINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI!

CHP’li Bayraktutan açıklamasında; “Emniyet Genel Müdürlüğü, aylık maaş promosyonu açısından memuriyet kademesinde en düşük promosyonu alan sınıf olarak dikkat çekmektedir. Genel Müdürlük'te görevli polis memurları aylık 300 TL, Ankara Merkez ise 131 TL promosyon alıyor. İl ve ilçelere göre de promosyon miktarları değişim göstermektedir. Emniyet Genel Müdürlüğü polis maaş promosyonu konusunda henüz bir bankayla anlaşmaya varamamış, Emniyet-Sen Genel Başkanı Sezer konuya ilişkin "En az 50 bin lira promosyon ödenmeli ve paranın tamamı peşin olarak ödenmeli" açıklamasında bulunmuştur. “ ifadelerine yer verdi.

Bunu polisimize çektirmenin amacı nedir? Hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak her koşulda canla başla hizmet veren polisimizi cezalandırmaktan vazgeçin, bir an önce polislerimizin hakkını verin” sözleriyle açıklamasına devam eden Bayraktutan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya şu soruları yöneltti:

  1. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün banka promosyon görüşmeleri hangi aşamadadır? Promosyon ihalesine Vakıfbank dışında hangi bankalar katılmaktadır?


 

  1. İhale şartnamesinde bankaların tüm il ve ilçelerde şubesi olma şartı arandığı iddiaları doğru mudur?


 

  1. Bütün İl ve ilçelerin promosyon sözleşmelerinin günümüz koşullarına uygun şekilde revize edilerek yenilenmesi adına bir takvim açıklar mısınız?

  1. Polis memurlarının talepleri doğrultusunda sözleşme süresinin 5 yıldan 3 yıla indirilmesi adına hangi çalışmalar yürütülmektedir?

  1. Promosyon talebinin tamamının peşin ödenmesi adına bir çalışmanız mevut mudur?

  1. Promosyon tutarının talep edildiği şekilde 3 yıllık, 50 bin TL ve peşin olarak düzenlenmesi açısından bir takvim açıklar mısınız?


 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?