CHP'li Başevirgen'den Sokak Hayvanları İçin Duyarlılık Çağrısı

banner458

CHP Manisa Milletvekili ve Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Bekir Başevirgen, son zamanlarda özellikle Şehzadeler ilçesinde sayısı oldukça artan sahipsiz sokak hayvanları için Büyükşehir Belediyesini göreve ve duyarlılığa davet etti.

banner459
Vekil Haberleri 10.12.2019, 15:34
CHP'li Başevirgen'den Sokak Hayvanları İçin Duyarlılık Çağrısı

"Satın Alma Sahiplen Manisa" adlı gönüllü grubunun kendi imkanları dahilinde mücadele verdiğini ancak yetişmekte güçlük çektiğini belirten Başevirgen, "Özellikle Şehzadeler ilçemizde sayısı gittikçe artan sokak köpekleri, soğuk kış günlerinin de etkisi ile Manisa eski çöplüğünde kendilerine yiyecek arıyor. Çünkü oraya atılmışlar. Sayıları 300 den fazla. Sağlıksız ortamda buldukları her türlü gıdayı tüketen bu hayvanlar hastalanıyor ve aynı zamanda da üremeye devam ediyor. Yiyecek bir şey bulamadıklarında ise birbirlerine saldırıyor.

"Satın Alma Sahiplen Manisa" gönüllü grubu yetkililerinden Işılay Türkkan ve Damla Şenyoğurtçu kendi çabaları ile eski çöplüğe 30 adet kulübe koyabilmiş. Ancak bu hayvanların tümünü yiyecek, barınma ve sağlık yönünden destekleme olanakları yok. Manisa Büyükşehir Belediyemizin bu duruma duyarsız kalmayacağına ve bu gönüllü grubunun yardım isteğine mutlaka bir cevap vereceğine inanıyorum. Hayatı paylaştığımız sessiz dostlarımızın da iyi şartlarda yaşama ve barınma hakkı var ve bu şartları yerine getirebilmek için üzerimize düşeni yapmaya hazırız." dedi.

Yorumlar (0)