CHP'li Aygun: “Stadyum ve Buz Pisti’nin akıbeti bilmeceye dönüştü!”

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na verdiği soru önergesinde, buz pisti ve stadyumun akıbetine yanıt verilmesini talep etti.

CHP'li Aygun: “Stadyum ve Buz Pisti’nin akıbeti bilmeceye dönüştü!”

CHP'li Aygun, “Tekirdağ’da pek çok yatırım, hedeflenen tarihlerde bitirilememektedir. AK Parti İktidarları tarafından verilen sözlerin tutulamaması, halkta hayal kırıklığı ve tepki yaratmaktadır” dedi.

Yatırım sözlerinin tutulmasını isteyen Aygun, şu soruları yöneltti:

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığınca 26.12.2014’te inşaatına başlanan ve 17.08.2016’de teslim edileceği belirtilen Trakya’nın en büyük olimpik buz pateni pisti hala tamamlanamamıştır. Yapımına başlandıktan bu yana 6 yıl geçmesine karşın bir türlü bitirilemeyen buz pistinin durumu vatandaşlarımızı üzmektedir. Buz pistini ne zaman hizmete açmayı planlıyorsunuz? Pist neden bitirilememiştir?

Tekirdağ’daki futbol kulüplerimiz 2020 yılında büyük başarılara imza atmıştır. Tekirdağspor 3 Lige, Ergene Velimeşespor 2. Lige yükselmiştir. Hal böyle iken Tekirdağ’da futbol kulüplerine yaraşır bir stadyum halen mevcut değildir. 2015 genel seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tekirdağ’ın 20 bin kişilik stadyum sözü vermesine karşın, aradan geçen 5 yıl içinde adım atılmamıştır. Stadyumun inşaatına ne zaman başlayacaksınız?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER