banner258

CHP'li Arık: Çiftçi Destek Bekliyor Siz Toprağını Elinden Alıyorsunuz

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, TBMM’de yaptığı konuşmasında Yeşilhisar Ziraat Odası Başkanı Hamza İkiz’in feryadını dile getirerek, “El insaf, çiftçi sizden destek istiyor siz borçları yüzünden toprağını elinden alıyorsunuz” diye konuştu.

CHP'li Arık: Çiftçi Destek Bekliyor Siz Toprağını Elinden Alıyorsunuz

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri’nin ve ilçelerinin sorunlarını TBMM’de gündeme getirmeye devam ediyor. Arık bu kez de Yeşilhisar İlçe Ziraat Odası Başkanı Sayın Hamza İkiz feryadını ve İl Tarım Müdürlüğü tarafından toprakları ellerinden alınma tehlikesi ile karşı karşıya kalan Musahacılı Mahallesinin sakinlerinin sorunlarını dile getirdi. Arık, konuşmasında şu görüşleri dile getirdi: “Yeşilhisar Ziraat Odası Başkanımız Sayın Hamza İkiz, dolu yağışı nedeniyle, bölgede arpa ve kuru fasulyenin tamamının diğer ürünlerde ise yüzde 10 ile yüzde 60 arasında değişen zararlar meydana geldiğini açıkladı. Sayın İkiz, bizden bu gazi meclisten destek bekliyor, seslerini duymamızı istiyor.

Bu sesi biz duyuyoruz ama köylüyü, çiftçiyi borç batağına sürükleyen iktidar duymuyor. Destek olmak bir yana Musahacılı Mahallemizde olduğu gibi çiftçilerimiz elindeki topraklara el koyuyor. Musahacılı Köyünden Osman Şen Kardeşim aradı, ‘2003 yılında dönemin tarım bakanı topraksız köylülere törenle toprak verip tapu dağıttı. Ama yanlış tarım politikaları yüzünden üreticimiz borcunu ödeyemedi. Şimdi yetkiler gelmiş 160 çiftçiye Ağustos’un sonuna kadar ödeme yapın yoksa toprağınızı elinizden alırız diyor. Aynı zamanda geriye dönük icra işlemi başlatırız’ diyor’ diyor. El insaf, çiftçi sizden destek istiyor siz borçları yüzünden toprağını elinden alıyorsunuz.”

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER