CHP'li Adıgüzel'den Koca'ya yanıt: Bize laf yetiştireceğine millete aşı yetiştir!

CHP'li Mustafa Adıgüzel Bakan Koca'ya ''Bize laf yetiştireceğine millete aşı yetiştir!'' diyerek yanıt verdi.

CHP'li Adıgüzel'den Koca'ya yanıt: Bize laf yetiştireceğine millete aşı yetiştir!

CHP'li Adıgüzel'in o konuşması:

Her gün değişik bir bakan modu ile karşı karşıyayız.

Türkiye'de virüsten önce sağlık bakanı mutasyona uğruyor. Pandemi ile ilgili yalan beyanlarını ve her gün birbiri ile çelişen farklı açıklamalarına şimdi de SMA hastalarına “kobay” gibi ölçüsüz nitelendirmeler ile herkese laf yetiştiriyor.

Varlık Fonu'na devredilen 75 milyon TL piyango parası SMA'lı çocuklara kullanılsın diye tüm millet biraraya gelmişken, buna karşı durmak, hele ki hasta çocuklara bu harcanmasın diye cansiperane mücadele vermek utanılacak bir tutumdur, hastalıklı bir ruh halidir. Sağlık bakanının sorumluluğu gereği hasta çocuklardan yana olmak yerine hasta ruhlardan yana tavır alması ve haklı çıkma adına "kobay" benzetmelerine girmesi de ayıptır. O zaman demezler mi, bunca zamandır yurtdışına gidip bu tedaviyi gören hasta çocuklarımıza neden izin verdiniz, kobay olmalarını neden engellemediniz?

Halka laf yetiştireceğine millete aşı yetiştir..

Kamuoyunun bilmesini isterim ki, SMA'daki bu yeni tedavide Türkiye'de bir merkez kurmak için yapılan başvurulara bu sağlık bakanı cevap bile vermemiştir. Yani Macaristan'da ve İsrail’de olan bir tedavi Türkiye'de neden yok ve bu merkezi açmak isteyen hoca ve yerli kurumlara neden cevap vermedin sen sağlık bakanı olarak asıl bunlara cevap ver.

TBMM SMA ve diğer nadir hastalıklar araştırma komisyonu üyelerinden birisiyim. Komisyon 10 ay çalıştı, ortak imza ile tam mutabakat ile yazdığımız 298 sayfa raporu 10.03.2020 de TBMM başkanına sunduk. O günden beri kapağını açan olmadı, Meclis Genel Kurulunda okunmadı bile. Genel Kurula bu rapor yerine, SMA hastaları için yardım toplanmasının engellenmesi yasası geldi. Başka söze gerek var mı?

Bir de bana Yeşilköy Havalimanı Hastanesi ile ilgili twitterdan cevap vermiş, twitter trolleri ile yandaş (Sabah) gazetesi trolleri de destek vermiş

Sağlık bakanı her ağzını açtığında çuvallıyor. Cevabında da çuvalladı.

Bu Yeşilköy hastanesi diyeceğim ama, (gizli hesaplar içinde) havaalanı pistine yapıldığından buraya hastane değil aslında pisthane demek lazım.

Öncelikle yatak sayısı, kağıdın üstündeki ile pistin üstündeki sayılar aynı değil, eksik olduğu bilgisi var, göreceğiz..!

Ayrıca soru önergemi iyi okuyup öyle cevap versin (troller de tabii). Biz yatarak tedavi gören hasta sayısını ve yurtdışı kaynaklı hastayı sorduk.

"Bu iki yeni hastanede 235 bin hasta bakıldı" demiş. Yani bakanın açıkladığı sayılar ile İstanbul'a düşen Covid hasta sayısının 3 katını, sadece 7 ayda, sadece bu hastanede bakmış oluyor . Bu arada diğer İstanbul hastaneleri de yatmış. Yalan ile bir tarafını örtse, öbür tarafı açık kalıyor.

Tabi kendisine anlayacağı dilden sormak lazım. Cevabında verdiği sayı hasta mı, vaka mı diye

Bu hastane açılalı 7 ay oldu. 7 ay 210 gün eder. 1000 yataklı iki hastanede hastalar ikinci günleri dolmadan iyileşip taburcu olmuşlar..

Bu yüzden Sn.Sağlık bakanı!

Bana laf yetiştireceğine, millete aşı yetiştir.

Sağlık çalışanlarının Kasım, Aralık parasını ödemedin daha, önce onların hakkını öde.

Sağlık bakanına tavsiyem ve çağrım şudur. Twitterdan trol destekli sallayacağına yürekli ol, gel istediğin kanalda istediğin moderatör ile tüm bunları ve tüm pandemi sürecini konuşalım.

1 yıldır hergün saatlerce tek başına konuşuyorsun, bana bir saat yeter..

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER