CHP KARAMAN MİLLETVEKİLİ İSMAİL ATAKAN ÜNVER'DEN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vekil Haberleri 29.10.2022, 13:57
CHP KARAMAN MİLLETVEKİLİ İSMAİL ATAKAN ÜNVER'DEN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Ünver’in mesajı şu şekilde:

 

19 Mayıs 1919 günü Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak basmasıyla başlayan ve nice fedakarlıklarla kazanılan bağımsızlık savaşımız, 29 Ekim 1923'de Cumhuriyet'in ilanı ile taçlanmıştır. Yeni kurulan devletimizin tüm dünya tarafından tanınması sağlanmış, böylelikle savaş meydanlarında kazanılan zaferler nihayete ulaşmış, ilelebet payidar kalacak olan tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti ebedi yolculuğuna başlamıştır.

 

Bugün, Atatürk ve Cumhuriyet ilke ve devrimlerini bir türlü anlayamamış, özümseyememiş ve dahası içine sindirememiş art niyetli kişiler ve gruplarla karşılaşıyor olsak da 99 yıldır hür ve bağımsız olarak var olan Cumhuriyet’in ışığında vatan toprakları üzerinde güven, gurur ve huzur içinde yaşayan yüce Türk milleti, bunu borçlu olduğu geçmişiyle, birikimiyle, Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine olan bağlılığıyla gelecek güzel günlere kararlılıkla yürümektedir.

 

Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, özgürlüğü, bağımsızlığı ve vatanın bölünmez bütünlüğü için tek vücut olan milletimizin mücadelesiyle, büyük fedakarlıklar sonucu kurulan, mazlum milletlere örnek olan Cumhuriyet’imizin koruyucusu da fikri, vicdanı ve irfanı hür gençlerimizdir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 99’uncu yaşını kutladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve yol arkadaşlarını rahmetle anıyorum. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyor, tüm hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum. Cumhuriyet Halk Partisi olarak ‘Sonsuza kadar Cumhuriyet’ için mücadele etmeye, Cumhuriyete ve değerlerine sahip çıkmaya kararlılıkla devam edeceğiz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.