23 Şubat 2019, Cumartesi

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP KADINLARA OY VERMEYECEĞİNİ AÇIKLAYAN DEKANI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

CHP KADINLARA OY VERMEYECEĞİNİ AÇIKLAYAN DEKANI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığına soru önergesi veren CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye’nin nasıl oluyor da dünyanın en büyük ilk 500 üniversite arasında esamesi okunmuyor? Demek ki bir şeyleri kaybettik, bir yerde bir sıkıntı var. Bir şeyleri unuttuk, ihmal ettik” sözüne önergesinde atıf yaparak  “Kadınları eve kapatmak isteyen üniversite yöneticileri ile mi Türkiye’deki üniversitelerin dünya sıralamasında ilk 500 üniversite listesine girilmesi hedeflenmektedir?” diye sordu.

 

Antmen’in önergesinde sorduğu sorular şunlar;

 

– Kadınları eve kapatmak isteyen üniversite yöneticileri ile mi Türkiye’deki üniversitelerin dünya sıralamasında ilk 500 üniversite listesine girilmesi hedeflenmektedir?

 

– Bu kişiler üniversite yönetiminde olursa o fakültelerde kız öğrenciler nasıl erkek öğrenciler ile eşit fırsata sahip olacaktır?

 

– Bu sözde dekan ve sözde profesör bugüne kadar 48 kadının Nobel aldığını bilmekte midir? Bu sözde dekan ve profesör ülkemiz tarihinde kadının yerini, kurtuluş savaşında kadının önemini ve kadınlarımız sayesinde bağımsızlığımızı kazandığımızın farkında mıdır?

 

– Bu kişi hakkında idari ve hukuki işlemler yapılacak mıdır? Bu ve bu benzeri kişileri üniversiteden uzak tutmak için ne tür girişimlerde bulunacaksınız?

yukarı çık