27 Mart 2019, Çarşamba

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP BURDUR MİLLETVEKİLİ DR. MEHMET GÖKER’İN 10 KASIM MESAJI

CHP BURDUR MİLLETVEKİLİ DR. MEHMET GÖKER’İN 10 KASIM MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker "Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin en tehlikeli ve kritik savaşlarında her zaman liderlik yapmış olup, dehası, kırılmaz cesareti, büyük hitabet kudreti ile Türk halkına en karanlık günlerde ümit ve cesaret vermiş ve bunun sonucunda bu büyük milleti zafere kavuşturmuştur." ifadelerini içeren bir 10 Kasım mesajı yayımladı.

CHP'li Mehmet Göker'in 10 Kasım Mesajı şöyle;

Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin en tehlikeli ve kritik savaşlarında her zaman liderlik yapmış olup, dehası, kırılmaz cesareti, büyük hitabet kudreti ile Türk halkına en karanlık günlerde ümit ve cesaret vermiş ve bunun sonucunda bu büyük milleti zafere kavuşturmuştur.

 

“En büyük eserim” diye nitelendirildiği Türkiye Cumhuriyeti’ni, içinde bulunduğumuz bu zorlu dönemde Türk milleti olarak her zamankinden daha fazla sahipleniyoruz. Atatürk’ün gerçekleştirdiği devrimler ve Altıok ilkeleri ışığımız olmaya ve yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Onun devrimlerinin takipçisi olmak ve yaşatmak her Türk gencinin boynuna asılmış birer şeref madalyası gibi parlıyor. Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bu değerleri gelecek kuşaklara aktarmanın her Türk vatandaşının kutsal görevi olduğunun bilincindeyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 80. yılında sonsuz saygı, şükran, minnet ve özlemle bir kez daha anıyorum.

 

 

yukarı çık