25 Mart 2019, Pazartesi

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

BAFRA- HAVZA ARASI YOL TBMM GÜNDEMİNDE

BAFRA- HAVZA ARASI YOL TBMM GÜNDEMİNDE

Zeybek; Bafra İlçesi ile Havza İlçesini; Kolay, çakıralan, Ilıca yerleşim yerleri üzerinden bir birine bağlayan karayolu mevcuttur. Bafra, Havza, Kavak İlçelerine bağlı 65 Köy yerleşimi bu yolun civarında bulunmaktadır. Yolun bakımsız ve yetersiz olması nedeniyle bu bölgede bulunan yerleşim birimleri mağduriyetler yaşamaktadırlar. Daha kısa yoldan Bafra’ya ve Havza’ ya ulaşım sağlamaları mümkün iken yolun yetersizliği nedeniyle buradaki yerleşim birimleri önce kendi ilçelerine ulaşmakta ve Samsun üzerinden ulaşım yapılmaktadır.

UZUN YOL YERİNE KISA YOL

   CHP Samsun milletvekili Kemal Zeybek;    Havza- Samsun- Bafra arası 130 km, Havza- Bafra arası 100 km’dir. Bu yolun bakımsız ve yetersiz olması nedeniyle bölgeden sıkça şikâyetler gelmekle beraber, bu yolu kullanamayan vatandaşlarımız daha uzun mesafeden ulaşım sağlayarak zaman ve enerji kayıpları yanında Samsun trafiğinde sıkışıklığa neden olmaktadır.

   Zeybek; Bafra ile Havza arasındaki yolun yeterli ve bakımlı hale gelmesi sonucunda; Bölgede bulunan yerleşim yerlerinin ulaşımını kolaylaştıracağı gibi Sinop ve Amasya hattından ulaşım sağlayanlar bu kısa yolu tercih edeceklerdir. Bu yolun yeterli ve bakımlı hale gelmesi sonucunda Samsun- Bafra arası trafik rahatlamış olacaktır.

    CHP Samsun milletvekili Kemal Zeybek; Bafra- Havza arası karayolunun yapılması, yeterli hale gelmesi ile birlikte; Vezirköprü, Havza, Amasya ve İlçeleri ile Bafra, Alaçam hattı da bu yolu kullanacaktır. Zamandan, enerjiden gerekli tasarrufun yanında Bölgede yoğunlaşan trafik rahatlamış olacak. Bu konuyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Hükümetten ve ilgilerden gerekli çalışmayı yapmasını bekliyoruz.

   

yukarı çık