ATANAMAYAN ZİRAAT MÜHENDİSLERİ MECLİS GÜNDEMİNDE!

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, toplumun farklı kesimlerinin sorunlarını TBMM’de gündeme taşımaya devam ediyor. Türkiye’de 150 bin ziraat mühendisinin atama beklediğini ifade eden Arık, TBMM’de yaptığı konuşmada şu görüşleri dile getirdi:

Vekil Haberleri 05.01.2023, 10:25
ATANAMAYAN ZİRAAT MÜHENDİSLERİ MECLİS GÜNDEMİNDE!


Atanamayan ziraat mühendislerinin sorunlarına dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Ülkemizin geleceği kıymetli ziraat mühendisleri, biraz daha sabredin, sizin sorunlarınızı da biz çözeceğiz, sizi toprakla buluşturacağız. Az kaldı, geliyor gelmekte olan” diye konuştu. 


CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, toplumun farklı kesimlerinin sorunlarını TBMM’de gündeme taşımaya devam ediyor. Türkiye’de 150 bin ziraat mühendisinin atama beklediğini ifade eden Arık, TBMM’de yaptığı konuşmada şu görüşleri dile getirdi: “Toplumun her kesimi gibi ziraat mühendisleri de dertli. Her yıl ziraat fakültelerinden 5 binden fazla mühendis mezun oluyor. Bugün ülkemizde 150 bin ziraat mühendisi atama bekliyor ama iktidar bu feryadı duymuyor. Son üç yılda sadece 527 ziraat mühendisi ataması yapıldı. Ziraat mühendisleri atanamadıkları için ya garson ya da vale gibi alan dışı işlerde çalışıyor. Tarım ülkesiyiz ama gıda krizi yaşıyoruz, ele muhtaç hâldeyiz. Ülkemizin geleceği kıymetli ziraat mühendisleri, biraz daha sabredin, sizin sorunlarınızı da biz çözeceğiz, sizi toprakla buluşturacağız. Az kaldı, geliyor gelmekte olan.”


 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.