22 Mart 2019, Cuma

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

AKAR’DAN FİKRİ IŞIK’A SERT SÖZLER

AKAR’DAN FİKRİ IŞIK’A SERT SÖZLER

Meclis Bütçe görüşmelerinin sonuna gelinirken bugün Genel Kurul’da gündem Kocaeli oldu. CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar Mecliste söz alarak Veliahmet ve Hacıhızır Mahallelerindeki kentsel dönüşüm projelerini gündeme getirdi.

SEÇİMDEN SEÇİME YANAN IŞIK

AKP Milletvekili Fikri Işık’ın geçtiğimiz hafta olaylı olan İzmit Veliahmet ve Hacıhızır mahallesi ziyaretine dikkat çeken Akar, Fikri Işık’ın seçimlerden seçimlere göründüğünü belirterek şunları söyledi; ‘. Bu iki mahallede yapılması planlanan kentsel dönüşüm AKP belediyeleri ve milletvekilleri arasında güç yarışına dönüştürülmüş ve bütçe görüşmeleri devam ederken Meclise uğramayan ve AKP içinde etkinliğini kaybetmiş olan eski Bakan Fikri Işık'ın işi gücü bırakarak konuya müdahil olması akıllara bazı sorular getirmiştir. Bugüne kadar vatandaşın yanından geçmeyen, Gebze'de tapu sorunu yaşayan vatandaşlarla ilgilenmeyen, Cedit Mahallesi'nde kentsel dönüşüm nedeniyle yine vatandaşı görmeyen ve kentsel problemleri pas geçen Fikri Işık'ın bu projelerle bu kadar yakından ilgilenmesinin arkasındaki nedenleri gerçekten merak ediyorum.’’ dedi.

SİZ MÜTEAHHİDLERİN BİZ HALKIN AVUKATIYIZ

Fikri Işık’ın geçtiğimiz hafta yapmış olduğu ziyaretin müteahhidleri, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve Milletvekili Haydar Akar’ı rahatsız ettiğine ilişkin sözlerine cevap veren CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar İl Başkanı Sarıbay’ın görevinin Avukat olduğunun altını çizerek, ancak bizler halkın avukatlığını sizler de müteahhidlerin avukatlığını yapıyorsunuz dedi. CHP Milletvekilleri olarak sürekli saha da ve vatandaşların yanında olduklarını belirten Akar, Alikahyada, Gebze Yavuz Selim Mahallesi ve Hürriyet Mahallerinde AKP Milletvekillerinin görünmediğini ama şimdi seçimlerden önce Kocaeli’nin akıllarına geldiğini söyledi.

 

 

yukarı çık