AK PARTİ İZMİR MİLLETVEKİLİ CEYDA BÖLÜNMEZ ÇANKIRI 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

AK Parti İzmir Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ceyda Bölünmez Çankırı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Vekil Haberleri 30.08.2022, 11:31
AK PARTİ İZMİR MİLLETVEKİLİ CEYDA BÖLÜNMEZ ÇANKIRI 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI


Bölünmez Çankırı, mesajında şu görüşlere yer verdi: 
“1922 yılında 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'ni yani Büyük Taarruz ve 30 Ağustos Zaferinin 100. yılını idrak etmenin gururunu yaşıyoruz. Türk tarihinin kıvanç dolu dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zaferi, Türk milletinin hürriyet ve bağımsızlığı için nihai hamleye karar verdiği tarihin adıdır. Genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla ve erkeğiyle ülkemizin her bölgesinden birlik-beraberlik içerisinde milletimizin bağrından çıkan kahraman ordumuz, bu savaşta Türk Milletinin gücünü ve cesaretini kanıtlamış, kazandığı bu büyük zaferle de ülkemiz tarihine adını yazdırmıştır. Büyük Taarruz, işgal birliklerinin ülke sınırlarını terk etmesi ile devam etmiş ve 9 Eylül’de de İzmir’de denize dökülerek nihai zafer ile sonuçlanmıştır.”
30 Ağustos Zaferi’nin yetişen yeni neslimize çok iyi anlatılması gerektiğini ifade eden Bölünmez Çankırı, mesajının devamında şunları dile getirdi: “Günümüze ışık olan bu kutlu zaferin genç nesillere çok iyi aktarılması gerekiyor. Bugün; 'Ekonomik Savaş' adı altında ülkemize uygulanmaya çalışılan ekonomik dayatmalara karşı Aziz Milletimiz tarihte 30 Ağustos örneğinde de olduğu gibi bugünde kendisini dize getirmeye çalışanlara karşı boyun eğmeyecektir. Milletimizin birliği, azmi ve kararlılığı karşısında hiçbir gücün duramayacağını tarih göstermiştir ve yine göstermeye devam edecektir. Bu vesileyle milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?