19 Şubat 2019, Salı

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

Instagram’da çok zaman geçirirseniz ekran griye dönecek

Instagram’da çok zaman geçirirseniz ekran griye dönecek

Instagram, kullanıcılarının uygulamada ne kadar zaman geçirdiklerini görmelerine yarayan yeni bir ‘kullanım analizleri’ aracını devreye sokmaya hazırlanıyor.
Yeni özellik Instagram Android uygulamasının kodunda, teknoloji araştırmacısı Jane Manchun Wong tarafından fark edildi. Instagram CEO’su Kevin Systrom daha sonra haberleri Twitter hesabından yazdığı bir dizi mesaj ile doğruladı. Uygulamada geçirilen zaman konusunda daha fazla bilgi sahibi olunabilecek araçlar geliştirileceğini söyleyen Systrom “Her vakit olumlu ve kasıtlı olmalı” dedi.

Resmi Twitter'da görüntüle

Resmi Twitter'da görüntüle

Yeni özellikle ilgili ayrıntılı bilgi henüz paylaşılmadı ancak Instagram’ın Google ve Facebook’un ayak izlerini takip ederek, kullanıcılarının ürünle nasıl ilgilendiği konusunda düşünmeye başladığı belirtiliyor. Edinilen bilgilere göre özellik, Android üzerinden çalışacak ve telefonunuzun üzerinden Instagram’ı ne kadar kullandığınızı görmenizi sağlayacak, ayrıca buna göre bir zaman çizelgesi de oluşturabileceksiniz. Kullanıcıların kendilerine belirledikleri süre bittiğinde ise uygulama ekranı griye dönecek.

yukarı çık