hakan

18 Aralık 2018, Salı

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

Türkiye'nin C ligine düştüğü İsveç maçının ardından Lucescu: Kendi kulüplerinde oynasalardı bu hataları yapmazlardı

Türkiye'nin C ligine düştüğü İsveç maçının ardından Lucescu: Kendi kulüplerinde oynasalardı bu hataları yapmazlardı

Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, İsveç'e 1-0 mağlup oldukları ve Türkiye'nin C ligine düştüğü UEFA Uluslar B Ligi 2. Grup karşılaşmasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Lucescu'nun İsveç maçının ardından yaptığı açıklamalar şu şekilde:

— (87. dakikada Hasan Ali Kaldırım'ın yerine Ömer Bayram'ı oyuna sokmasına ilişkin yöneltilen bir soru üzerine) Sol bekin çıkıp yerine bir başka sol bekin girmesinin bir önemi yok. Bu sonucu da etkileyen bir şey değildi. Sonuçta Hasan Ali Kaldırım orada gerekli git-gelleri yapamıyordu. Oyunu biraz daha ileri itmek için değişikliği yaptık. Yoksa bu değişiklik taktiksel değildi.

İlk yarıda çok iyi oynadık. Şansa değil gerçekten yaratılmış 3 pozisyonumuz var ilk yarıda. İkinci yarıda kendi kulüplerinde oynamayan arkadaşlarımız bu durumda tutunamadı. Kendi kulüplerinde oynasalardı bu hataları yapmazlardı. Ama hatalar yaptık ve rakip bu hataları değerlendirdi.

 

— Genç oyunculardan kurulu bir takım yaratmaya devam ediyoruz. 21 yaşında 3 tane oyuncumuz vardı. Bir yere varacağız, çok iyi çalışıyoruz. Kolay değil bunu yapmak. Çok genç bir takımız. 30 yıl tecrübe farkı olan bir rakibe karşı oynadık.

— Fizik gücüne bakarsak biz tutunamadık. Çok kuvvetlilerdi. Bizim oyuncularımız artık kendi takımlarında ilk 11 oynamak zorundalar. Milli Takım'da sadece iki günümüz var. Bu yeterli olmuyor. İlk yarıda iyi oynadık, şansımız yaver gitmedi. Olsen kalesinde iyiydi. Yediğimiz gol inanılmaz kötüydü. Penaltıdan yedik ama Çağlar'ın orta sahada 3 kişinin arasına girip çalım denemesinin ardından kontra ataktan gol yedik.

Emre Akbaba'ya ihtiyacımız var. Orta sahada top taşıyabilecek birisi. Umarım Cenk ve Çağlar, kendi kulübünde düzenli oynarlar. Defansta Ertuğrul ile oynamaya çalışacağız. Yeni oyuncular aramaya devam edeceğiz. Şansla beraber Avrupa elemelerine hazır olacak bir takım kurmaya çalışıyoruz.

 

— Umut dışında başka forvet bulamadık. O pozisyon için mücadele etmeleri lazım oyuncuların. Kendi takımlarında bile oynayamıyorlar ki, nasıl olacak bu? Biraz sabıra ihtiyacımız olacak. Biraz sabır. Burak, Mehmet Topal gibi oyuncular kendi takımlarında oynarsa milli takımda neden olmasın. Mücadeleci bir takım yaratmak istiyoruz. Bugün tecrübe eksikliğini hissettik. Oynamaya korkuyorlar. Bütün oyunculara milli takım kapısı açıktır. Yeni bir takım kuruyoruz. Ben inanmış haldeyim. İyi bir takım yaratmaya inandım.

yukarı çık