Hamza Yerlikaya’dan CHP’li Özkoç’a: Diplomasız olduğumu ispat edersen siyaseti bırakırım

Eski AKP Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya sahte lise diploması kullandığının ortaya çıkmasının ardından ilk kez konuştu. Yerlikaya, CHP’li Engin Özkoç’a yanıt verirken, ”Eğer benim diplomasız olduğumu ve 4 maaş aldığımı ispat edersen ben herkesten özür dileyip siyaseti bırakıyorum” ifadesini kullandı.

Hamza Yerlikaya’dan CHP’li Özkoç’a: Diplomasız olduğumu ispat edersen siyaseti bırakırım

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, eski AKP milletvekili Hamza Yerlikaya’nın ‘belgede sahtecilik’ suçundan yargılandığı davanın kararı ortaya çıkmıştı. Kararda, ”Mevcut delil durumuna göre ancak sanığın sahte olan diplomayı bilerek kullandığı söylenebilir” denilmişti. Sahte lise diploması kullandığı ortaya çıkan Hamza Yerlikaya, mahkemenin hükmü ertelemesiyle cezadan kurtulmuştu.

Saray danışmanının diploması sahte çıktı ama ceza ertelendi

Sosyal medyadan, CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un, “Doktoralı gençlerimiz bile işsizlikten evde otururken, lise diplomasının sahte olduğu mahkeme kararıyla tespit edilen Sarayzade Hamza Yerlikaya devletten 4 maaş almaya devam ediyor…” ifadelerine yanıt veren Yerlikaya, sahte diplomaya ilişkin ilk kez açıklama yaptı.

Yerlikaya “CHP’deki taciz ve tecavüz olaylarının üzerini kapatmak için her gün farklı bir yalana sarılarak iftira ve yalan kampanyası düzenliyorsunuz. Kaset kumpası mimarları!! Bu yazdıklarını ispat et edemezsen adisin, alçaksın, müfterisin, bilesin. Hodri meydan” dedi.

Yerlikaya, “Tasması kimin elinde olduğu belli olmayan @enginozkoc ! Şimdi iyi dinle; eğer benim diplomasız olduğumu ve 4 maaş aldığımı ispat edersen ben herkesten özür dileyip siyaseti bırakıyorum. Aksi durumda sen ne yapacaksın? İspat edemezsen milletvekilliğinden istifa edecek misin? Hodri meydan” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER