22 Ocak 2019, Salı

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

Göztepe 93. yaşını kutluyor

Göztepe 93. yaşını kutluyor

1925'te kurulan İzmir'in sarı kırmızılı takımı Göztepe Spor Kulübü, bu akşam 93. kuruluş yıl dönümünü Yalı'daki ses ve ışık gösterileri ile kutlayacak.

14 Haziran 1925'te kurulan ve ilk kez Türkiye'ye Avrupa'da derece kazandırarak, 1960'li yıllarda bugünkü Avrupa Ligi olan Fuar Şehirleri Kupası'da çeyrek final oynama başarısı gösteren Göztepe, 2000'li yıllarda amatöre kadar düşmüş, ancak daha sonra takımını hiçbir şartta terk etmeyen taraftarı sayesinde adeta küllerinden doğarak yeniden doğmuş; bir önceki sezon PTT 1. ligde şampiyon olarak 14 yıl sonra Süper Lig'e çıkmıştı.

BAYRAKLAR ASILDI...

Göztepe, geçtiğimiz sezon da uzun bir aradan sonra oynadığı Süper Lig'de taraftarının da desteğiyle son haftaya kadar beşincilik yarışını sürdürmüş ve ligi altıncı tamamlamıştı.

Bu akşam kuruluş yı ldönümü törenleri Güzelyalı'da kuruluş yılına atfen 17.25'te başladı. Saat 22.00'deki dijital geri sayımla birlikte Yalı'da kurulan üç ayrı platformdan ses ve ışık gösterileri yapılacak. Öğlen saatlerinden itibaren formalarını giyen taraftarlar İzmir'i sarı kırmızıya boyamış durumda...

Konut ve işyerleri ise bayraklar astı.

Akşam Yalı boyunca yapılacak kutlamalara 200 bin civarında İzmirlinin katılması bekleniyor.

Göztepe taraftarı İzmir'in her yanından Göztepe'ye, Güzelyalı'ya akıyor. Göztepe başkanı Mehmet Sepil ve Yönetim Kurulu üyeleri 19.25'te yapımı süren Gürsel Aksel Tesisleri'ne gelerek 93. yıl kutlamalarını başlattı. Sepil, açıklamasında Gürsel Aksel Stadında kutlamayı bu yıl başlatmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, stadın bittiğinde Türkiye'nin en iyi kent içi stadı olacağını ifade etti. Sepil, stad kompleksinin 24 saat yaşanan renkli ve kaliteli bir atmosfer oluşturacağını, gelecekte kendisine de ihtiyaç duymayacak bir Göztepe'nin garantisi olduğunu da sözlerine ekledi.

Sepil, ayrıca, gelecek sezonda da hedeflerinin ligde kalmak olduğunu, stadın bitimiyle daha iddialı olacaklarını söyledi.

Göztepe'nin yeni teknik direktörü Bayram Bektaş da kutlamalarda yerini aldı...

Odatv.com

Sabri Sarıoğlu için flaş karar! Göztepe’de 3 ayrılık birden… Sabri Sarıoğlu için flaş karar! Göztepe’de 3 ayrılık birden…

BAYRAKLI
yukarı çık