Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi isim değiştirdi yeni başkanları belli oldu!

Yeşil Sol Parti eş genel başkanlığı için Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan isimleri belirlendi. Partinin yeni ismi Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) oldu.

SİYASET 15.10.2023, 11:35
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi isim değiştirdi yeni başkanları belli oldu!

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), Ankara’da bulunan Atatürk Spor Salonu’nda “Özgürlük İçin Yeniden / Ji bo Azadiyê” şiarıyla 4’üncü Büyük Kongresi'ni gerçekleştiriyor.

Kongrede partinin ismi değişti. Partinin Hazırlık ve Mutabakat Komisyonu’nda alınan karara göre, partinin yeni ismi Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) oldu.

"PARTİNİN İSMİ HEP HEDEP'Tİ"
Divan Eş Başkani Meral Danış Beştaş, önergeyi okurken şöyle konuştu: Nefeslerinizi tutun. Partimizin ismini ne kadar değiştirirsek değiştirelim parti toplantılarında hep HEDEP'ti. Şimdi gerçekten HEDEP" dedi.

EŞ GENEL BAŞKANLIK İÇİN BELİRLENEN İSİMLER HATİMOĞULLARI VE BAKIRHAN OLDU
Ardından mutabakat komisyonunun eş genel başkanlarla ilgili önergesini okuyan Beştaş, Tülay Hatimoğulları Oruç ve Tuncer Bakırhan'ın ismini okudu. Oylamada önerge kabul edildi. Kongrede, Parti Meclisi ve eş genel başkanlar için tek liste sunuluyor.

Beştaş "Az önce heyecandan ilk önergemizi (parti ismine dair) oylamaya sunmayı unuttum" diyerek parti isminin değişmesine iliskin önergeyi yeniden okudu.(Evrensel)

Yorumlar (0)