Yeni partinin adı belli oldu!

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan tarafından kurulması beklenen yeni partinin isminin belli olduğu iddia edildi.

banner154
Yeni partinin adı belli oldu!

Yerel seçimlerden sonra parti kuracağı iddia edilen eski bakan Ali Babacan ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni partisinin ismini Turktime yazarı Talat Atilla yazdı. Atilla, yazısında yeni partinin ismini Huzur Partisi olarak açıkladı.

GÜL, DAVUTOĞLU’NA DESTEK VERECEK Mİ?

Atilla yazısında şunları kaydetti:

“16/12/2018 tarihinde Milliyet Gazetesi’ndeki köşemde ‘Gül ekibinin yeni parti hazırlığında olduğunu ve AKP ile muhalefet partilerinden 55 milletvekilini işaretlediğini’ yazmıştım. O günden bu yana konuyla ilgili tartışmalar gündemi işgal etmeye devam ediyor. Yeni parti konusunda ilk kez duyacağınız gelişmeleri yazmadan önce, Gül, Babacan ve Davutoğlu cephesinden son durumu aktarmaya çalışayım. Gül, randevu taleplerine dahi sıcak bakmadığı Davutoğlu ile 2 yıldır sadece bir kez görüştü. Abdullah Gül’ün yakın çevresine ‘Davutoğlu’nun başbakanlık yaptığı dönemde bana mesafeli durmasını unutamıyorum!’ siteminde bulunduğu ifade ediliyor. Davutoğlu’nun kuracağı partiye katkı vermeyeceğini yakın çevresinde açıkça dile getiren Gül’ün, Ali Babacan ile özel bir hukuku var.”

BABACAN’IN PARTİSİNİN İSMİ: HUZUR

Talat Atilla açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Gül, tam da bu yüzden Babacan’ın yeni siyasi parti çalışmalarına dolaylı katkı verdiği gibi, günü geldiğinde ve gerekirse partinin başına kendisinin geçebileceğini öngörüyor. Gül’den umudunu kesen Davutoğlu’nun kurmayı hedeflediği ve kısmen mesafe aldığı partide ikinci adam yapmak istediği isimde yine Ali Babacan. Gelelim bugüne... Ali Babacan parti(sini) kuruyor... Şimdiye kadar dedikodu olarak konuşulan yeni parti kurma süreci ilk kez ete kemiğe büründü. Aldığım bilgilere göre Ali Babacan yeni parti için kurucular kurulu çalışmalarına başladığı gibi, isimler konusunda da netleşmeye başladı...  Yeni partinin ön ismini ‘Huzur Partisi’ olarak koyan Babacan, İstanbul ve Ankara’da iki kişiye de kuruculuk teklif etti.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER