TKP Samandağ'da TİP adayına destek kararı aldı!

TKP Samandağ'da TİP adayına destek kararı aldığını duyurdu, "Küçük hesapların peşinde olmayacağız, bu olağanüstü koşullarda üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle hareket edeceğiz!" denildi.

SİYASET 21.02.2024, 20:41
TKP Samandağ'da TİP adayına destek kararı aldı!

Türkiye Komünist Partisi (TKP), Hatay'ın Samandağ ilçesinde aday çıkarmayacaklarını duyurdu. Açıklamada Hatay'ın ayağa kalkmasını dayanışmayla sağlayacaklarını vurgulayan TKP, "Samandağ halkına karşı ahlaki ve vicdani sorumluluğumuz gereği Samandağ’da belediye başkan adayı göstermeme, sayın Emrah Karaçay’ı destekleme kararı aldık" denildi.

Depremin yarattığı yıkım ve sorumlulularına karşı sorulacak hesabın vurgusu yapıldı, "Samandağ halkına karşı ahlaki ve vicdani sorumluluğumuz gereği" bu kararın alındığı açıklandı.

TKP Hatay İl Örgütü'nün sosyal medya hesabı X'ten yapılan duyuruda, "Küçük hesapların peşinde olmayacağız, bu olağanüstü koşullarda, Samandağ halkını yalnız çaresiz bırakan zihniyetin değişmesi için üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle hareket edeceğiz!" ifadeleri yer aldı. 

Solhaber'de yer alan açıklamanın tamamı şöyle:

"Deprem sürecinde “Hatay Ayağa Kalkıyor” sözüyle Hatayımızın birçok bölgesinde dayanışmayı büyütmeye, örgütlenmeye yönelik bir çaba sarf ettik. Gücümüz yettiğince her ilçede, her mahallede olmaya gayret ettik.

Samandağ’ımızda da depremin ilk gününden bugüne hem dayanışma için hem de depremdeki büyük yıkımın sorumlalarından hesap sormak için çalışma yürüttük. Bu çalışmalar sırasında çok sayıda Samandağlı dostumuz bu çabaya omuz verdi, partimize üye oldu.

'Samandağ halkına karşı ahlaki ve vicdani sorumluluğumuz gereği...'

Deprem sürecinde AKP iktidarı kadar, halkın oylarını çantada keklik gören yerel yönetimler de halkımızı yalnız ve çaresiz bıraktı. Bu doğrultuda TKP, başta Defne’de olmak üzere bu zihniyetle hesaplaşmaya ve zihniyeti değiştirmeye yönelik yoğun bir çalışmaya girişti. Önceliğimiz bir zihniyetin değişmesi ve dayanışmayla Hatay’ımızın ayağa kalkmasıdır.

Samandağ Belediye Başkanlığı için partimize başvuran aday adaylarımız, üyelerimiz, dostlarımız ile yaptığımız değerlendirmede; Türkiye İşçi Partisi’nden Samandağ Belediye Başkanlığına adaylığını açıklayan sayın Emrah Karaçay ve ekibinin uzun süredir bir çalışma yürüttüğünü ve bu çalışmanın Samandağ halkında bir ilgi ve karşılık bulduğunu tespit ettik.

Depremin yarattığı yıkımdan sorumlu olanlardan hesap soracağımıza ve bu zihniyetin değişmesi için elimizden geleni yapacağımıza dair halkımıza verdiğimiz söz dolayısıyla, Samandağ halkına karşı ahlaki ve vicdani sorumluluğumuz gereği Samandağ’da belediye başkan adayı göstermeme, sayın Emrah Karaçay’ı destekleme kararı aldık.

Samandağ Belediye Meclisi seçiminde ise TKP, komünist adaylarıyla pusulada yer alacaktır. Samandağ halkını komünist adayları belediye meclisine sokmaya çağırıyoruz. 

Dayanışmayla Hatayımızı ayağı kaldıracağız!

Türkiye Komünist Partisi Hatay İl Örgütü"

Yorumlar (0)