Tanju Özcan'ın Kılıçdaroğlu'na yönelik seviyesiz açıklamasına CHP'den yanıt:Konuyu parti kurullarımızda değerlendireceğiz

CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik seviyesiz açıklamalarından sonra CHP yönetiminden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile ilgili açıklama geldi.

SİYASET 11.07.2024, 22:25
Tanju Özcan'ın Kılıçdaroğlu'na yönelik seviyesiz açıklamasına CHP'den yanıt:Konuyu parti kurullarımızda değerlendireceğiz

Dün bir haber kanalında Kılıçdaroğlu'na ait olmayan ifadeler üzerinden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik seviyesiz açıklamalarda bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu ise bugün sosyal medya hesabından Tanju Özcan'a ilk ve son yanıtım diye bir açıklama yaptı. 

Kılıçdaroğlu açıklamasında "Hakarete varan ifadeler kullandın sustum. Mustafa Kemal Atatürk'ün makamını temsil eden koltuğu fırlattın sustum. Ama edepsize had bildirmek, kırk yetim giydirmek gibiymiş derler… Serseri mayın gibisin. Dengeni yitirmişsin. Bu söylemlerinle partiyi zora sokuyorsun… Kimse söylemiyor, ben söyleyeyim; Aklını başına al… Tanju, ne kadar kin varmış içinde… Kinini daha da diri tut ve kork!" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'na yönelik bu Tanju Özcan'ın bu tutumu sosyal medyadan CHP'liler tarafından tepki ile karşılanırken, birçok kişi CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve CHP'nin resmi hesabını etiketleyerek CHP'nin bu duruma tepki göstermesi istedi.

CHP yönetimide bu tepkilere kayıtsız kalamadı. CHP Sözcüsü Deniz Yücel bir paylaşım yaparak Tanju Özcan için "partinin yetkili kurulları gerekeni yapacaktır" ifadesini kullandı.

İşte CHP Sözcüsü Deniz Yücel'in o açıklaması:

Bolu Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan’ın önceki Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sosyal medya üzerinden eleştiri sınırlarını aşan kırıcı ve rencide edici ifadeler kullanmasına üzülerek tanıklık ettik. Cumhuriyet Halk Partisi Cumhuriyet değerlerine, Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı, ülkesini ve milletini seven kişilerin partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri de, kişilere değil başta Anayasamıza, milletimize, partimizin savunduğu fikirlere ve değerlere bağlıdır. Eleştiri ve saygı sınırları içerisinde kalmak kaydıyla her düşünce özgürce ifade edilebilir. Ancak kim olursa olsun, görevi ve konumu ne olursa olsun CHP eski Genel Başkanı hakkında eleştiri sınırlarını aşan bir üslupla paylaşım yapılmasını asla tasvip etmiyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu kendisine mal edilen ve kamuoyunda tepki çeken ifadeleri tekzip etmiştir. Buna rağmen, konuyu köpürtmeye yönelik açıklamaları iyi niyetli görmüyoruz. Meseleyi partimizin yetkili kurullarında değerlendireceğiz.

Yorumlar (0)