Selvi: Sarıklı amiral ihraç yolunda

banner458

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında 'sarıklı amiral' Mehmet Sarı hakkında soruşturmanın devam ettiğini belirterek, "Sarıklı amiral TSK’yı rahatsız etmiş. TSK’dan ihraç edileceği intibaı edindim" ifadelerini kullandı.

banner459
SİYASET 07.04.2021, 09:24
Selvi: Sarıklı amiral ihraç yolunda

Kamuoyunda tartışma yaratan 'sarıklı amiral' konusunda önemli bir gelişme yaşandı. Son olarak tepki çeken 104 amiral bildirisinde de konu edilen amiralin TSK'dan ilişiğinin kesilmesi gündemde.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın katıldığı bir basın turunda bu konunun gündeme geldiğini belirtirken, "Sarıklı amiral TSK'yı rahatsız etmiş. TSK'dan ihraç edileceğini intibaı edindim. İş sadece hukuki prosedürün tamamlanmasına kalmış" dedi.

Selvi'nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

 Cumhurbaşkanı Erdoğan da sarıklı amiral işine tepki göstermişti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a sarıklı amiral hakkındaki soruşturmayı sorduk. Sözleşmeli statüsünde olduğunu ifade etti. İdari soruşturmanın sürdüğünün altını çizdi.

Savunması istenmiş. Bu savunma general ve amirallerle ilgili soruşturmayı yürüten birim tarafından değerlendirilecek. Yani hukuki prosedür sürüyor. Ama benim edindiğim izlenim, sarıklı amiral TSK’yı rahatsız etmiş. TSK’dan ihraç edileceği intibaı edindim. İş sadece hukuki prosedürün tamamlanmasına kalmış.

Yorumlar (0)