Selvi: İYİ Parti Lideri’ne sevindirici bir haberim olacak

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde, "İYİ Parti Lideri’ne sevindirici bir haberim olacak. Kemal Bey, ocak-şubat aylarında muhalefet liderlerini bir araya getirecek bir masaya sıcak bakıyormuş" diye yazdı.

Selvi: İYİ Parti Lideri’ne sevindirici bir haberim olacak

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in “AKP-İYİ Parti yakınlaşması olabilir mi? Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş için bir ittifak kurulabilir mi?” sorusuna verdiği, "İttifak demeyelim onun adına, masa kurulabilir. Ama ana muhalefet partisinin genel başkanı da o masada olmak durumundadır" yanıtını değerlendirdi.

Öte yandan Selvi, "İYİ Parti Lideri’ne sevindirici bir haberim olacak. Kemal Bey, ocak-şubat aylarında muhalefet liderlerini bir araya getirecek bir masaya sıcak bakıyormuş. Bu durumda herkes kendi masasına..." ifadelerini kullandı.

Selvi'nin yazısının ilgili bölümü şu şöyle: 

Siyasete kadın eli değince böyle oluyor. Çünkü İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener masa işine taktı. Akşener önce “Memleket Masası kuralım” dedi. Olmadı. Bu kez de “İttifak olmaz. Masa kurulabilir. Ama ana muhalefet partisinin genel başkanı da o masada olmak zorundadır” diye konuştu. Akşener ısrarlı. Mutlaka bir masa kurduracak.

Peki masada ne olacak? Meral Ana’ya göre mönüde başkanlık sistemi var. Liderler önce oturup başkanlık sistemini yiyecekler. Başkanlık sistemi afiyetle yenildikten sonra oturup, üzerine tatlı olarak parlamenter sistemi kuracaklar. Kahveniz nasıl olsun?

MASA NE DURUMDA?

Sonuncusunu ise ben söyleyeyim. Akşener önerdi ama ortada bir masa yok.

İYİ Parti Lideri’ne sevindirici bir haberim olacak. Kemal Bey, ocak-şubat aylarında muhalefet liderlerini bir araya getirecek bir masaya sıcak bakıyormuş. Bu durumda herkes kendi masasına...

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2020, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER