banner288

Selvi'den çarpıcı iddia: İşte Akşener'in Buğra Kavuncu için görüştüğü devlet görevlileri

Hürriyet yazarı Selvi, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in, Ümit Özdağ'ın 'FETÖ'cü' diye suçladığı Buğra Kavuncu hakkında görüştüğü devlet görevlilerinin Hulusi Akar ve Hakan Fidan olduğunu iddia etti. Selvi, iddiasını partinin kaynaklarına dayandırdı.

banner287
Selvi'den çarpıcı iddia: İşte Akşener'in Buğra Kavuncu için görüştüğü devlet görevlileri

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında İYİ Parti krizine ilişkin çarpıcı bir iddiayı yazdı. 

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu FETÖ'cü olmakla suçlamasının ardından alevlenen tartışmayla birlikte parti lideri Akşener'in Buğra Kavuncu hakkında devlet görevlileriyle görüştüğü iddiası gündeme geldi.

Selvi, bugünkü köşe yazısında İYİ Parti kaynaklarına dayandırdığı iddiasına göre, bu kişilerin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan olduğunu ileri sürdü.

Selvi, yazısında şunları kaydetti:

ÖZDAĞ İLE AKŞENER NE KONUŞTULAR

Ümit Özdağ, FETÖ’cülükle suçladığı Buğra Kavuncu’nun İYİ Parti’ye geliş sürecinde Meral Akşener’i “Bu FETÖ’cü” diye uyardığını anlattı. Bunun üzerine Akşener’in “İki devlet görevlisiyle görüştüğünü, devlet görevlilerinin Buğra’yla ilgili kendilerinde bir kayıt olmadığını söylediklerini” aktardı. Bu görüşme doğru. İYİ Parti kaynakları, Ümit Özdağ’ın “Çok yüksek” dediği iki devlet görevlisinin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan olduğunu söylediler. Dün Bakanlar Kurulu toplantısı nedeniyle benim Akar ve Fidan’a sorma imkânım olmadı.

ÖZDAĞ-AKŞENER DİYALOĞU

Ümit Özdağ, Meral Akşener’e gidip Buğra Kavuncu hakkında, “Bu FETÖ’cü. Hem dayısı hem kendisi FETÖ’cü” diyor. Akşener, “Nereden öğrendin FETÖ’cü olduğunu” diye soruyor. Özdağ, “Hem MİT’ten, hem Genelkurmay’dan öğrendim” diye yanıt veriyor. Akşener bunun üzerine partiye kayıtlı sabit telefon hattından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a ulaşıyor. Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğuna dair bir bilgi olup olmadığını soruyor. Akşener bir ya da en fazla iki gün sonra Ümit Özdağ’ı davet ediyor. “İki tarafa da sordum. ‘Hayır. Bizde böyle bir kayıt yok’ dediler” diyor. Özdağ, canı sıkkın bir şekilde, “Ha öyle mi, memnun oldum” deyip görüşmeden ayrılıyor. Ama belli ki ikna olmamış.

ÖZDAĞ İHRAÇ EDİLECEK Mİ?

Ümit Özdağ’ın artık gemileri yaktığı anlaşılıyor. Özdağ, vuruşarak çekilme stratejisini uyguluyor. Peki İYİ Parti Özdağ’ı ihraç edecek mi? Disiplin sürecinin hemen başlatılması görüşünde olanlar vardı. Ancak Akşener’in, Buğra Kavuncu’nun suç duyurusu üzerine, “Ümit Özdağ, Buğra Kavuncu’yu FETÖ’cülükle itham etti ama delil sunamadı” demek için beklemeyi tercih edeceği anlaşılıyor.

İYİ Parti’nin Ümit Özdağ’ı gözden çıkardığı anlaşılıyor. Ama Buğra Kavuncu hakkındaki iddiaların da açıklığa kavuşturulması gerekiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER