Özgür Özel:Kılıçdaroğlu'nun adaylığını yanlıştı; İmamoğlu veya Yavaş aday olsaydı kazanırdı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüşmesini anlatan Fatih Altaylı, "Özel'in Cumhurbaşkanı adaylığı derdi olmadığını" yazdı.

SİYASET 22.06.2024, 13:34
Özgür Özel:Kılıçdaroğlu'nun adaylığını yanlıştı; İmamoğlu veya Yavaş aday olsaydı kazanırdı

Gazeteci Fatih Altaylı, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile yaptığı görüşmesini anlattığı bugünkü yazısında, Özel'in Cumhurbaşkanı adayı olmak gibi bir derdinin olmadığını, gelecek seçimde CHP'nin adayının ya İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ya da ABB Başkanı Mansur Yavaş olacağını dile getirdi. Altaylı, Özel'in, "Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş aday olsaydı şu anda Erdoğan Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturmuyordu" dediğini aktardı. 

Özel ile yaptığı görüşmede edindiği izlenimleri de yazan Fatih Altaylı, şu ifadeleri kullandı:

"Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı adayı olmak gibi bir derdi yok. Parti içinde de bu konunun konuşulmasını istemiyor. Geçen seçimde Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını da çok yanlış bulmuş ve bunu kendisi ile de paylaşmış. 'Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş aday olsaydı şu anda Erdoğan Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturmuyordu' diyecek kadar net. 

İmamoğlu ve Yavaş’ın son anda Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak gösterilmesini ise bu iki isme yönelik bir komplo olarak değerlendiriyor, 'Onların siyasi geleceğini de bitirme operasyonuydu ama tutmadı' diyor.  Özgür Bey’in yaklaşımından anladığım şu.  Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’nin cumhurbaşkanı adayı ya İmamoğlu olacak ya da Mansur Yavaş. Belki de ikisi birden." 

Yorumlar (0)