Özgür Özel, Murat Kurum'un ''olur'' verdiği ''ÇED olumlu'' raporunu gösterdi

Özgür Özel, Erzincan'ın İliç ilçesinde meydana gelen maden faciası ilgili olarak dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un ''olur'' verdiği ''ÇED olumlu'' raporunu gösterdi. Murat Kurum'un "belgelerde imzam yok" dediğini hatırlattı.

SİYASET 28.05.2024, 15:18
Özgür Özel, Murat Kurum'un ''olur'' verdiği ''ÇED olumlu'' raporunu gösterdi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İliç faciasından sonra maden alanına ilişkin ''ÇED olumlu'' raporunda imzası olmadığını söyleyen dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un imzası olan belgeyi gösterdi.

TBMM'de partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Erzincan'ın İliç ilçesinde meydana gelen maden faciası ilgili olarak dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un ''olur'' verdiği ''ÇED olumlu'' raporunu gösterdi. Murat Kurum'un "belgelerde imzam yok" dediğini hatırlatan Özel, şöyle konuştu:

"ÇED olumlu kararı verilmesini uygun bulan Murat Kurum’un o süreçte iddiası şuydu: 'Benim belgelerde imzam yok'. Oysa o imza bulundu. O belge bulundu. Bakın bu 7 Ekim 2021 tarihli 6421 kayıt sıra numaralı 'ÇED olumlu' kararı veren yetkililerin asli kusurlu olduğuna karar vermişler ve altta da imzalar, burada '7 Ekim 2021 tarihli ÇED olumlu raporunun verilmesine sebep olanlar' diyor bir gün önce 6 Ekim 2021 'makamınızca uygun görülmesi halinde söz konusu projeye ait ÇED olumlu kararının verilmesi hususunu takdir ve tensiplerinize arz ederim'. Mehveli Ecer, ÇED İzin ve Denetim Genel Müdürü imza, altta olur, Murat Kurum imza, buyrun.''

Yorumlar (0)