Özgür Özel'den Muharrem İnce açıklaması: CHP, şahısların geleceğinin planlandığı bir parti değildir

CHP'li Özgür Özel, Muharrem İnce'nin parti yönetimine yönelik eleştirilerine ve 'Bin Günde Memleket hareketi'ne ilişkin açıklama yaptı. "CHP, şahısların geleceğinin planlandığı bir parti değildir, Türkiye’nin geleceğinin planlandığı bir partidir" diyen Özel, "CHP’liler kişisel kariyer planlarıyla değil, CHP’nin ülkenin geleceğiyle ilgili planlarıyla ilgilenirler" ifadelerini kullandı.

Özgür Özel'den Muharrem İnce açıklaması: CHP, şahısların geleceğinin planlandığı bir parti değildir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, Muharrem İnce’nin ‘Bin Günde Memleket Hareketi’ni açıklaması ve parti yönetimine yönelik eleştirilerine ilk yanıt veren yetkili oldu.

Özgür Özel, Manisa’da düzenlediği basın toplantısında Muharrem İnce’nin açıklamaları ile ilgili soru üzerine “CHP, şahısların geleceğinin planlandığı bir parti değildir, Türkiye’nin geleceğinin planlandığı bir partidir. 100 yıllık bir partidir. Aydınlanma devriminin ve çağdaşlaşma hareketinin partisidir. Bu yüzden CHP’liler kişisel kariyer planlarıyla değil, CHP’nin ülkenin geleceğiyle ilgili planlarıyla ilgilenirler" açıklamasını yaptı.

"Milletvekillerimizin yaz dönemi çalışmaları başladı" diyen Özel, "Kendilerine yapmış olduğumuz telkin, halkın gerçek gündemiyle ilgilenmeleri yönündedir. İşsizlikle, yoksullukla ve pandemiyle ilgilenmeleri yönündedir. Partimize ve ülkemize dayatılan suni gündemlerle ilgilenmeme yönünde milletvekillerimizin kararlılıkları vardır. Partinin çekilmeye çalışıldığı suni gündemle ilgilenmeyecekler" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2020, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER