MHP'de 31 il başkanı, milletvekili adaylığı için istifa etti!

Milliyetçi Hareket Partisi'nde (MHP) 31 il başkanı, milletvekilliği için görevinden ayrıldı.

SİYASET 22.01.2023, 14:57
MHP'de 31 il başkanı, milletvekili adaylığı için istifa etti!

MHP'de Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin geçen hafta Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Merkez Disiplin Kurulu (MDK) ve milletvekillerinin iştirakıyla düzenlediği Kızılcahamam kampının peşinden hem genel merkez hem teşkilat bazında seçim çalışmalarına hız verildi.


Teşkilatlara, MHP Genel Merkezi'nin, genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak isteyen teşkilat mensuplarının görevlerinden ayrılması gerektiği kararı anımsatıldı.


Bu kapsamda aralarında İstanbul İl Başkanı Birol Gür, Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak ve Yalova İl Başkanı Namık Öz'ün de yer aldığı 31 isim görevlerinden ayrıldı.
Milletvekili aday adaylığı için il başkanlarının görevi bıraktığı öteki iller şunlar: Bolu, Burdur, Denizli, Elazığ, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Hatay, Isparta, Kastamonu, Kocaeli, Kahramanmaraş, Mardin, Nevşehir, Ordu, Siirt, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Uşak, Zonguldak, Bayburt, Karaman, Kilis, Manisa ve Muğla.


MHP Genel Başkan desteksı Semih Yalçın, parti tüzüğünün 'adaylığa müracaat ve izin' başlıklı 94. Maddesi kapsamında 31 il başkanının milletvekili aday adaylığı için görevinden ayrıldığını söylemiş oldu.
Yalçın, "Dava dostlarımızdır, isteyen çekilme edebilir. Bizler 'istifa et' veya 'etme' demedik. Kendi kararlarını kendileri verdiler. Aday adayı olmak haklarıdır ancak bu kararı kendileri verir" değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.