"Meral Akşener, Cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifi olursa değerlendirecek"

İYİ Parti Ankara Milletvekili Burak Akburak, Akşener’in devlette göreve hazır olduğunu ifade ederek, “Cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifi olursa değerlendirilir” dedi.

SİYASET 07.06.2024, 22:53 07.06.2024, 22:57
"Meral Akşener, Cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifi olursa değerlendirecek"

İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Meral Akşener, partisinden ayrılmadan önce AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sert sözlerle eleştirirken, geçtiğimiz günlerde Erdoğan’a Saray’da sürpriz bir ziyarette bulundu.

Akşener’e AKP tarafından bir görev verilebileceği iddiaları kulislerde konuşulurken, İYİ Parti cephesinden dikkat çeken bir açıklama geldi.

Sözcü TV’ye konuşan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Burak Akburak, Akşener’in devlette göreve hazır olduğunu ifade etti.

Akburak, açıklamasının devamında ise Akşener ile ilgili “Cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifi olursa değerlendirilir” diye konuştu.

Akburak, ayrıca “Akşener’i bundan sonra  sık sık göreceğiz” dedi.

Akburak’ın açıklamasından öne çıkan cümleler şöyle:

-Akşener devlette göreve hazır.

-Akşener oğluyla ilgili iddialara kızgın.

-Akşener, Dervişoğlu’na kızgın.

-Cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifi olursa değerlendirilir.

“YENİ PARTİ KURMAYACAK”

-Akşener yeni bir parti kurmayacak.

-Akşener ihraç edilirse İYİ Parti kalmaz.

-Görüşmeyi Erdoğan istedi. Görüşme zamanı bir gün önce belli oldu.

-Saç rengi başka olacaktı, bu beğenildi.

-Akşener, Bahçeli ile görüşmeyecek.

-Akşener’i bundan sonra sık sık göreceğiz.”

KORAY AYDIN TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

İYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın, Akşener’in Erdoğan ile bir araya gelmesine sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile tepki göstermişti.

Görüşme ile ilgili açıklama yapılmadığına dikkat çeken Aydın, özetle şu ifadeleri kullanmıştı:

-Yeni seçilmiş olan Genel Başkanımız Sayın Müsavat Dervişoğlu’na bir “Hayırlı olsun” ziyareti dahi yapılmamışken, Sayın Akşener’in ziyaretini “İYİ Parti Eski Genel Başkanı” sıfatıyla yapması İYİ Parti kurumsal kimliğini görüşmenin doğrudan tarafı yapmıştır.

-Çünkü Sayın Meral Akşener, İYİ Parti’nin Kurucu Genel Başkanı olmasının ötesinde halen İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve dolayısıyla İYİ Parti üyesidir.

-Konuyla ilgili tek açıklama, Genel Başkanımız Sayın Dervişoğlu’nun görüşmeden saatler sonra katıldığı bir televizyon programında konunun sorulması üzerine yaptığı kısa değerlendirme oldu.

-Sürece hızlı adapte olan bazı partililerimizin “Bu görüşme İYİ Parti tabanında rahatsızlık yaratmaz” mealindeki söylemlerinin aksine, içeriği ile ilgili en kısa zamanda tatminkar bir açıklama yapılmaz ise bu görüşme İYİ Parti’ye gönül veren milyonların vicdanını kanatacaktır.

Yorumlar (0)