Memleket Partisi Sözcüsü Usluer'den iktidara:Cehaletiniz öldürüyor

Prof. Dr. Gaye Usluer, “Sağlık Bakanına göre Covid-19'un gripten farkı yokmuş. Türkiye’de resmi sayılarla 2019’da gripten 27 kişi yaşamını kaybetti. İki senelik pandemi süresince düşük gösterilen sayılarla bile 87 bin kişi COVID’den yaşamını kaybetti. Cehaletiniz öldürüyor” dedi

SİYASET 02.02.2022, 10:42
Memleket Partisi Sözcüsü Usluer'den iktidara:Cehaletiniz öldürüyor

Memleket Partisi Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, yükselen COVİD – 19 vakalarına dikkat çeken bir açıklama yayınladı. Son 6 hafta içinde günlük vaka sayılarının 20 bin seviyesinden 95 bin seviyesine çıktığına dikkat çeken Usluer, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı eleştirdi. Usluer, “Sağlık Bakanına göre Covid-19'un gripten farkı yokmuş. Türkiye’de resmi sayılarla 2019’da gripten 27 kişi yaşamını kaybetti. İki senelik pandemi süresince düşük gösterilen sayılarla bile 87 bin kişi COVID’den yaşamını kaybetti. Cehaletiniz öldürüyor” dedi. 

GÜNLÜK ÖLÜMLER YÜZDE 9 ORANINDA ARTTI

Usluer, “Son 6 hafta içinde Türkiye'de günlük vaka sayısı ne yazık ki 20 bin seviyesinden, 95 bin seviyesine çıktı. Türkiye'de son 14 gün içinde tespit edilen 1 milyondan fazla yeni vaka var. Fakat izolasyonda tutulan aktif vaka sayısı 615.190. Bakınız 29 Ocak verilerine göre 94.783 vaka ile yeniden bir rekor kırıldı. Aynı gün 174 can kaybı mevcut. Günlük ölümler bir önceki haftaya göre yüzde 9 oranında arttı” dedi. 

AŞILAMALAR DURDU DENECEK DÜZEYDE

Türkiye'de günlük aşılama sayılarının günden güne düşmeye devam ettiğini dile getiren Usluer, “Birinci ve ikinci doz günlük aşılamaları durdu denecek düzeye indi. Üçüncü ve dördüncü dozlar da hızla yavaşlamaya devam ediyor. Zamanı geldiği halde 3. doz aşısını olmayan kişi sayısı 23.9 milyon. Tüm uyarı ve ikazlara rağmen 18 yaş altı aşılama yok. Çocuklar hasta ve hastalığı yayıcı durumdalar. Rakamlar verildiği şekliyle bile durumu açıkça göstermesine karşın Sağlık Bakanına göre Covid-19'un gripten farkı yokmuş” dedi.

CEHALETİNİZ ÖLDÜRÜYOR

Sağlık Bakanı Kocayı eleştiren Usluer, “Sağlık Bakanı Covid – 19’un gripten farkı yok derken yani ne diyor? Korkmayın, boş vermeye devam diyor. Adeta şunu diyorlar ‘Bundan sonra vaka saymaya gerek yok, grafiklere gerek yok, teste ve aşıya da gerek yok.’ Oysa gripte ölüm riski her 1000 vaka için 1 iken, Covid - 19’da ölüm riski her 100 vaka için 2 olarak gerçekleşiyor. Arada 10-15 katlık fark var. Türkiye’de resmi sayılarla 2019’da gripten 27 kişi yaşamını kaybetti. İki senelik pandemi süresince düşük gösterilen sayılarla bile 87 bin kişi COVID’den yaşamını kaybetti. Sadece son bir ayda 4800 kişi yaşamını kaybetti. Cehaletiniz öldürüyor!” diye konuştu.

Yorumlar (0)