Kılıçdaroğlu: Süleymani'nin ardından yeni kanlı bir sayfa açılabilir, Türkiye dış politikasını 180 derece değiştirmeli

CHP Genel Başkanı Kemal Kemal Kılıçdaroğlu, ABD Başkanı Donald Trump'ın talimatıyla düzenlenen hava saldırısında öldürülen İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ile ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu, "Yeni kanlı bir sayfa açılabilir, Türkiye dış politikasını 180 derece değiştirmeli" dedi.

Kılıçdaroğlu: Süleymani'nin ardından yeni kanlı bir sayfa açılabilir, Türkiye dış politikasını 180 derece değiştirmeli

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadın Muhtarlar Buluşması'nda açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, ABD Başkanı Donald Trump'ın talimatıyla düzenlenen hava saldırısında öldürülen İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ile ilgili şunları söyledi:

"Kasım Süleymani öldürüldü. Yeni bir kanlı Orta Doğu politikasına girilebilir. Bataklıktan şimdi çok tehlikeli sinyaller geliyor. Bütün dünya diken üstünde. Bu konuda son derece dikkatli bir politikaya ihtiyacımız var. Amerikanın da yaptığı yanlıştır. Bir ülkenin komutanını siz öldürüyorsunuz. Diplomasi değerli bir şeydir. Sorunların çözülmesi lazım."

Kadirov'dan Süleymani suikastı açıklaması: Öngörülemeyecek sonuçlara yol açabilir

Rusya'ya bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti'nin lideri Ramzan Kadirov, İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'ye ABD tarafından düzenlenen suikastın öngörülemeyecek sonuçlar doğurabileceğini ifade etti.

Çeçen lider Kadirov, Telegram hesabından yaptığı bir paylaşımla İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin Irak'ın başkenti Bağdat'ta ABD tarafından düzenlenen saldırıda öldürülmesini değerlendirdi.

Kadirov, "ABD'nin eylemleri, Ortadoğu'daki öngörülemeyecek sonuçlara yol açabilir. Bu nedenle hiç kimse, bu gelişmeye kayıtsız kalamaz" dedi.

İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Genel Komutan Yardımcısı Ebu Mehdi el-MühendisBağdat Uluslararası Havaalanı yolunda ABD'nin füze saldırısı sonucunda öldürülmüştü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER