Kılıçdaroğlu'ndan Tanju Özcan'a tokat gibi yanıt:Ama edepsize had bildirmek, kırk yetim giydirmek gibiymiş derler...

CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tekzip ettiği açıklama ile ilgili ifadeleri kullanan Tanju Özcan'a "Sana ilk ve son kez cevap veriyorum; Söylemediğim bir söz için ve dahi çıkan yalan haberi de tekzip ettiğim halde şu söylediklerine bak. Ne parti ahlakımızda ne de kültürümüzde senin yaptıklarının yeri yoktur. " sözleri ile yanıt verdi.

SİYASET 11.07.2024, 17:29 11.07.2024, 17:37
Kılıçdaroğlu'ndan Tanju Özcan'a tokat gibi yanıt:Ama edepsize had bildirmek, kırk yetim giydirmek gibiymiş derler...

CHP'de kurultay öncesi Genel Merkez önüne gelerek CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na koltuk fırlatmasının ardından yapılan kurultayla CHP'ye geri dönen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan dün Kılıçdaroğlu'na Twitter hesabından ağır sözler söylemişti.

Özcan Twitter hesabından yaptığı paylaşımda CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için şu sözleri söylemişti:

Hatırlatmak için söylüyorum..Geçen yıl bu zamanlar DEĞİŞİM adı altında Ankara’ya yürüyordum! Herkes sessizdi neredeyse! Yürüyüş sonunda koltuk attığım kişi Kurultay da da, şimdi yaptıklarıyla da koltuk sevdasını gösteriyor! 50 sadık vekili varmış! Sen Tanrı mısın, tarikat lideri mi? Ne demek sadık vekil?

KILIÇDAROĞLU'NDAN TANJU ÖZCAN'A TOKAT GİBİ YANIT

Kılıçdaroğlu ise bugün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Tanju Özcan'a sana ilk ve son sözlerim diyerek bir açıklama yaptı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun o açıklaması:

Sana ilk ve son kez cevap veriyorum; Söylemediğim bir söz için ve dahi çıkan yalan haberi de tekzip ettiğim halde şu söylediklerine bak. Ne parti ahlakımızda ne de kültürümüzde senin yaptıklarının yeri yoktur. Cumhuriyet Halk Partisinin milletvekilleri yalnızca Anayasaya ve millete bağlıdır. Hakarete varan ifadeler kullandın sustum. Mustafa Kemal Atatürk'ün makamını temsil eden koltuğu fırlattın sustum. Ama edepsize had bildirmek, kırk yetim giydirmek gibiymiş derler… Serseri mayın gibisin. Dengeni yitirmişsin. Bu söylemlerinle partiyi zora sokuyorsun… Kimse söylemiyor, ben söyleyeyim; Aklını başına al… Tanju, ne kadar kin varmış içinde… Kinini daha da diri tut ve kork! "Tanrı mısın?" Ne demek? Allah'a sığınırım. "Tarikat lideri misin?" Ne demek? Hayatım tarikatlarla mücadele ederek geçti. Eleştiri bizim partimiz için ekmek ve su gibidir, başımın üstünde yeri vardır. Ama saygısızlığa, edepsizliğe ve arsızlığa ne ben ne de Cumhuriyet Halk Partisi müsaade etmez… Gün olur ecel vuku bulursa cenazeme katılmanı istemiyorum... Yazık sana, sana verdiğim emeklere…

Yorumlar (1)
Aynen öyle sayın genel başkanım ???????? 1 hafta önce
Aynen öyle sayın genel başkanım ????????