Kemal Kılıçdaroğlu’nun atadığı ‘komisyon’ sahaya iniyor

CHP’de genel merkez ile yerel yönetimler arasındaki koordinasyon eksikliğinin güçlendirilmesi amacıyla Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla ve bizzat kendisinin belirlediği isimlerden oluşan çalışma grubu ilk toplantısını yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun atadığı ‘komisyon’ sahaya iniyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun; “iktidar motivasyonu” temasıyla yapılacak toplantılarla ilgili olarak “Herkes genel iktidara hazır olmalı. Evcilik oynamıyoruz, iktidara geliyoruz” dedi.

Buna karşılık siyasi kulislerde Torun’a cevaben, “bugüne kadar ne yaptın ki bundan sonrası için referansın olsun” çıkışlarının olduğu aldığımız bilgiler içinde yerini koruyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla, yerel yönetimlerin performansını artırmak ve belediyelerin ortak proje ve ortak söylemde birleşmesini sağlamak için harekete geçilmişti.

Bu kapsamda CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun başkanlığında Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun görevlendirdiği üç milletvekilinden oluşan bir çalışma grubu ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Torun’a yardımcı olması için bizzat kendisinin atadığı milletvekilleri Yaşar Tüzün, Burhanettin Bulut ve Cavit Arı’nın yer aldığı çalışma grubunun ilk toplantısında; Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla, il genel meclisi üyelerinden, belediye başkanlarına kadar geniş bir yelpazede görüşmeler yapılması kararlaştırıldı.

İlk olarak, 81 ilden muhtarların katılacağı bir toplantı düzenlenmesi, ardından il genel meclisi üyeleriyle görüş alışverişinde bulunulması benimsendi.

Büyükşehir, il, ilçe ve belde belediye başkanlarıyla da ayrı ayrı video konferans görüşmeleri yapılarak yeni süreçte atılacak adımların masaya yatırılması kararlaştırıldı.

Türkiye’nin farklı bölgelerinde yapılması planlanan toplantılarda ana temanın “iktidar motivasyonu” olacağı ifade edildi.

Edinilen bilgiye göre Torun’un toplantıda yaptığı konuşmada, “İl genel meclisi üyesinden belediye başkanına kadar herkes genel iktidara hazır olmalı. Muhalefet değil iktidar motivasyonu ile hareket etmeliyiz. Hepimiz bu gerçeğin farkında olarak işi sıkı tutmalıyız. Biz evcilik oynamıyoruz, iktidara geliyoruz” dediği öğrenildi.

Bilindiği gibi, bizzat Canan Kaftancıoğlu’nun kendi açıklamasında (Tuncay Özkan ve Yıldırım Kaya’nın PM’ye seçilmesinin engellenmesi) kamuoyunun da haberinin olduğu bu operasyona CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tuncay Özkan’ı geçmişteki görevi olan Basın işlerinden sorumlu Genel Başkan yardımcısı yerine Basından sorumlu Baş danışman, Orhan Sarıbal’ı istemeyen Bursa siyaset erkine cevaben ise Sarıbal’ı Tarım işlerinden sorumlu Baş danışman olarak atamıştı. Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un yanına ise monte ettiği üç milletvekili ile Torun’a bir ‘mesaj’ verdiği siyasi kulislerde dolaşan en dikkat çekici durum olarak karşımıza çıkıyor!

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER