İYİ Parti'de Ümit Dikbayır kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi

İYİ Parti'de istifaların yaşandığı kriz giderek büyüyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ilgili iddialarda ismi gündeme gelen Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'ın kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi açıklandı.

SİYASET 20.11.2023, 16:10
İYİ Parti'de Ümit Dikbayır kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, partisinin Genel Merkezi'nde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Zorlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ilgili iddialarda ismi gündeme gelen Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'ın kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini açıkladı.

Kürşad Zorlu, şunları söyledi: "Bahsettiğiniz isim (Ümit Dikbayır) Genel Başkanımızın imzalarıyla, yetkileri çerçevesinde tedbirli ve kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmiştir. Konuyla ilgili detayları yetkili arkadaşlarımız önümüzdeki günlerde paylaşır."

Zorlu, açıklamasında, "Bazı istifa eden arkadaşlar esas alınarak İYİ Parti'ye haksız ve mutlak ifadelerle bir yön çizilmeye çalışıldığını görüyoruz. Elbette eleştirilere açığız, bu konudaki değerlendirmeler çok kıymetli ama iş gerçek dışı beyanlara, iftiralara geldiği zaman bu başka bir şey" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)