İstifa sonrası Erdoğan'dan gece yarısı 'gizli' toplantı!

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'ın istifa paylaşımının ardından yeni bakanın kim olacağı konuşulurken, Reuters ve Bloomberg, dün gece Naci Ağbal'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verdiği brifinge Nurettin Canikli'nin de katıldığını yazdı.

İstifa sonrası Erdoğan'dan gece yarısı 'gizli' toplantı!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, dün akşam sıralarında Instagram hesabından yapılan istifa paylaşımıyla ilgili Ankara sessizliğini, Reuters Bloomberg'den flaş bir iddia geldi.

Reuters, Merkez Bankası'nın yeni başkanı Naci Ağbal'ın dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir brifing verdiğini, toplantıya eski başbakan yardımcısı Nurettin Canikli'nin de katıldığını duyurdu.

Ankara kulislerinde Berat Albayrak'ın istifası sonrası Hazine ve Maliye Bakanlığı için adı geçen Canikli'nin, toplantıya 'bazı teknik ayrıntılar sunmak için' katıldığı belirtildi.

'GÖRÜŞME ALBAYRAK'IN İSTİFASI SONRASI YAPILDI'

Bloomberg de, söz konusu brifingin 'pazar akşamı geç saatlerde, Albayrak'ın istifa mesajını paylaşmasından sonra yapıldığını duyurdu. Habere göre Erdoğan'ın İstanbul Kısıklı'daki konutunda yapılan görüşmede, para politikaları ele alındı. 

'AĞBAL BANKACILIK SEKTÖRÜ İLE GÖRÜŞTÜ'

Reuters'a Ağbal'ın ilk temasları hakkında bilgi veren bir kaynak ise yeni Merkez Bankası başkanının dün sabah (pazar) erken saatlerde bankacılık sektörü yöneticileriyle de biraraya geldiğini, ayrıca BDDK Başkanı ve ekonomistlerle görüştüğünü söyledi.

Ajansın haberinde, Ağbal'ın Erdoğan'a verdiği brifingin, Hazine Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifası ile aynı gün gerçekleştiğine dikkat çekildi. 

Öte yandan, Berat Albayrak'ın istifa paylaşımıyla ilgili Ankara'da 17 saat süren sessizlik bozuluyor. Konuya ilişkin İletişim Başkanlığı'ndan açıklama yapılacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2020, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER