26 Mart 2019, Salı

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

İŞTE CHP'NİN BUGÜN AÇIKLANACAK BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

İŞTE CHP'NİN BUGÜN AÇIKLANACAK BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI


CHP Parti Meclisi (PM) belediye başkan adaylarını belirlemek için 5. kez toplanacak. CHP şimdiye kadar aralarında İstanbul,Ankara,Eskişehir,Antalya ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının da bulunduğu 530 ismi ilan eden CHP’nin bu toplantıda yaklaşık 90 adayı daha açıklaması bekleniyor.


Saat 11.00'de CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında MYK toplantısı başladı. MYK ardından saat 14:00'de parti meclisi toplantısı başlayacak.


İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve ilçelerinin yanı sıra  İstanbul ilçe belediye başkan adayları bu toplantıda açıklanmayacak.


MERSİN'DE VAHAP SEÇER
Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayları bir önceki PM toplantısı öncesi yapılan MYK’da ele alınmış. Bu toplantıda Mersin için iki eski milletvekili olan Serdal Kuyucuoğlu ile Vahap Seçer isimlerinin değerlendirildi. Vahap Seçer ismi MYK'dan çıktı. Parti Meclisi'ne Vahap Seçer ismi sunulacak ve oylanacak.


BURSA'DA BÜYÜKŞEHİRDE BOZBEY; MUDANYA'DA TÜRKYILMAZ
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey gösterilecek. Mudanya'da ise başarılı işlere imza atan mevcut belediye başkanı Hayri Türkyılmaz ile devam edilecek. Nilüfer'de ise Turgay Erdem'in aday gösterilmesi bekleniyor.

 

Bugün açıklanacak adaylar arasında Adana ve Tekirdağ'ın ilçeleride olacak.

 

yukarı çık