HKP, Devrim Şehitleri Kubilay ile Bekçi Hasan ve Şevki'yi Andı

Halkın Kurtuluş Partisi,Devrim Şehitleri Kubilay ile Bekçi Hasan ve Şevki unutmadı.

HKP, Devrim Şehitleri Kubilay ile Bekçi Hasan ve Şevki'yi Andı

Ortaçağcı irticacılar, seksen dokuz yıl önce bugün Menemen’de genç Cumhuriyete isyan hareketi başlattılar. “Şeriat isteriz” naralarıyla Menemen sokaklarında dolaşan bu gericilerin karşısına ilk dikilen Teğmen Kubilay ile bekçiler Hasan ve Şevki isyancılarla askeri kurallar gereği değil de insancıl duygularla diyalog kurunca, insanlıktan çıkmış bu canavarlar tarafından katledildiler.

Halkı Kurtuluş Partisi (HKP); her yıl olduğu gibi bu yıl da sağanak yağmur ve soğuğa rağmen, Menemen’de Kubilay Anmasında yerini aldı.

Menemen İZBAN İstasyonu önünde oluşturduğumuz kortejimizle, Mustafa Kemal’in “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” sözü ile “Devrim Şehidi Teğmen Kubilay Ölümsüzdür”, “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler” yazılı pankartlarımız ve bayraklarımızla, Kubilay Anıtı’na doğru yürüyüşe geçildi.

Yürüyüş boyunca; “Devrim Şehidi Kubilay Onurumuzdur”, “Devrim Şehitleri Ölümsüzdür”, “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler” “Yeni Sevr’e karşı yaşasın ikinci kurtuluş savaşımız”, “AKP işsizlik pahalılık zam zulüm demektir” sloganlarıyla, Anıt girişine gelindi.

Burada HKP Genel Sekreter Yardımcı ve İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak tarafından bir konuşma yapıldı.

Çolak; 89 yıl önce gericiler tarafından katledilen Kubilay ve arkadaşlarını anarak başladığı konuşmasında, içinde yaşadığımız günlerde de özellikle Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde şeriatçı eğitimin yerleştirilmesini, anaokullarındaki küçük beyinlerin gerici-sapık tarikatlarca yıkanmasını, ders kitaplarından Menemen katliamının çıkartılmasını teşhir etti.

Çorum, Sivas, Maraş katliamlarını hunharca gerçekleştiren bu gericilerin şimdi de Alevi yurttaşların evlerini işaretlemeye başladığını anlatan Çolak; sözde Mustafa Kemal’in askerleri tarafından Mustafa Kemal’in Bağımsızlık Benim Karakterimdir sözünün Anıtkabir’e alınmadığına da dikkat çekti.

Kubilay Anmalarına makam araçlarıyla gelip dönen belediye başkanlarını da eleştiren Çolak, konuşmasının sonunda; AKP iktidarının tüm kurum ve kuruluşları olduğu gibi Ordu’yu da çürüttüğünü, topluma şeriat kurallarını dayattığını, ama meydanın o kadar da boş olmadığını Laiklik ve Bağımsızlık ilkeleri ile mücadele eden Halkın Kurtuluş Partisini bu oyunu bozacağını vurguladı, halkımızı HKP saflarında mücadele etmeye çağırdı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin Durmaz
Metin Durmaz - 10 ay Önce

Saltanat ve hilafet sevdalıları tğm. Kubilay ve yoldaşlarını unutturamayacak!

Gürbüz usta
Gürbüz usta - 10 ay Önce

İyiki varsınız devrimci Halkçı, yurtsever sosyalist. .gercekten muhallebi yapan Parti.

Kıvılcımumut
Kıvılcımumut - 10 ay Önce

Ülkemizde maalesef gerçek anlamda tek muhalefet yapan Halkımızın ve ülkemizin menfaatlerini savununan, tarihimize ve doğamız a sahip çıkan, ülkemizin değerlerini savunan ve devrimcilerimizi, aydınlarımızı anan onların Mirasını yaşatan, bayrak edinen tek parti Halkın Kurtuluş Partisi dir.

SIRADAKİ HABER