23 Ocak 2019, Çarşamba

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

HDP'nin İsrail anlaşmalarının iptal edilmesi öngerisi, AKP ve MHP oylarıyla reddedildi

HDP'nin İsrail anlaşmalarının iptal edilmesi öngerisi, AKP ve MHP oylarıyla reddedildi

HDP'nin İsrail ile yapılan ekonomik, askeri ve siyasi anlaşmalarının iptal edilmesi amacıyla verdiği önerge, AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

HDP'nin Twitter hebasından yapılan açıklamada "İsrail ile ekonomik, askeri, siyasi tüm anlaşamaların sonlanması, İsrail'e ekonomik yaptırım uygulanması amacıyla Meclis genel kuruluna sunduğumuz genel görüşme talebimiz AKP ve MHP oylarıyla reddedildi" denildi. 

 

İsrail ile ekonomik, askeri, siyasi tüm anlaşamların sonlanması, İsrail'e ekonomik yaptırım uygulanması amacıyla Meclis genel kuruluna sunduğumuz genel görüşme talebimiz AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

— HDP (@HDPgenelmerkezi) 15 Mayıs 2018

Filistinlilerin katledilmesi sonrası Mavi Marmara Anlaşması dahil İsrail ile yapılan anlaşmaların iptal edilmesi önerisi AKP oylarıyla reddedildi. AKP İsrail ile anlaşmaya devam dedi. pic.twitter.com/rnJA8kh97M

— Ali ŞEKER (@draliseker) 15 Mayıs 2018

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, önerinin reddedilmesinin ardından kişisel Twitter hesabından "Filistinlilerin katledilmesi sonrası Mavi Marmara Anlaşması dahil İsrail ile yapılan anlaşmaların iptal edilmesi önerisi AKP oylarıyla reddedildi. AKP İsrail ile anlaşmaya devam dedi" paylaşımında bulundu.

 

 

BAYRAKLI
yukarı çık