'Gülen Cemaati araştırılsın diyen vekillere tehditler yağmış'

CHP Denizli Eski Milletvekili Mustafa Gazalcı, 'O dönemde önergeyi imzalayan milletvekillerimize, imzalarını geri çekmeleri için yoğun baskılar da geldi. Tehditler aldık, hedef gösterildik' dedi.

banner154
'Gülen Cemaati araştırılsın diyen vekillere tehditler yağmış'


TBMM’ye 15 yıl önce “Gülen cemaati” ile ilgili Meclis’e araştırma önergesi veren CHP Denizli eski Milletvekili Mustafa Gazalcı “Önergeyi hazırlayıp Başkanlığa verdikten sonra tehditler almaya başladık, bunların gazete ve TV’lerinde resmen hedef de gösterildik” diyerek 15 yıl önce yaşananları anlattı

Gazalcı, Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’e yaptığı açıklamada, 2005 yılında Gülen cemaatinin iktidar desteği ile büyümeye başladığını söyledi. Bu aşamada CHP'li 72 milletvekiliyle birlikte Meclis Araştırma önergesi hazırladıklarını hatırlatan Gazalcı şunları söyledi:

SEZER VETO ETTİ

“Dönemin Milli Eğitim Bakanı Gülen cemaatine destek veriyor, her hafta yurt çapında okullarını açıp, törenler yapıyordu. Cemaatlere ait okullarda okuyan 10 bin öğrenciye devlet desteği projesi de hazırladılar ve yasa çıkardılar. Ancak Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer bu yasayı veto etti. Biz önergemizi TBMM'ye sununca gündeme aldırmadılar, görüşülmesi de engellendi. Sonra da dönem bitti ve önerge hükümsüz kaldı.”
‘TEHDİTLER ALDIK, HEDEF GÖSTERİLDİK’

“O dönemde önergeyi imzalayan milletvekillerimize, imzalarını geri çekmeleri için yoğun baskılar da geldi. Tehditler aldık, hedef gösterildik.''
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER