Fahrettin Altun'un İnönü'yü hedef aldığı paylaşıma tarihi cevap!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun‘un Kurtuluş Savaşı kahramanı İsmet İnönü’yü hedef alan paylaşımına tarihçi yazar Selçuk Uygur’dan belgeli yanıt geldi. Uygur “50 milyon kişinin öldüğü savaşta Türk milletinin burnu kanamadı. Yanı başındaki iç savaşta bile madara olmaya benzemez.” dedi.

Fahrettin Altun'un İnönü'yü hedef aldığı paylaşıma tarihi cevap!

Fahrettin Altun, geçtiğimiz günlerde İsmet İnönü’yü hedef alarak “Doğumgününe resmi heyet gönderecek kadar Hitler-Nazi hayranı olanları, Goebbels’i özel misafir olarak ağırlayıp icazet alanları, imrendikleri faşist Mussolini’ye her fırsatta selam gönderenleri milletimiz çok iyi tanıyor. Kötü geçmişlerini Cumhurbaşkanımıza saldırarak örtemezler.” dedi ve gazete küpürleri paylaştı.

Bu paylaşım üzerine tarihçi yazar Selçuk Uygur, “İlk küpürden bir ay önce aynı İsmet Paşa Sovyetler Birliği’ni ziyaret etmişti. İkinci küpürde Alman ordusu Trakya sınırındaydı. Bu gibi hamleler sayesinde 50 milyon kişinin öldüğü savaşta Türk milletinin burnu kanamadı. Yanı başındaki iç savaşta bile madara olmaya benzemez.” yazdı.

Uygur’un bu sözlerine “Sallamış” diyen bir kullanıcı, belgeli yanıt aldı. Selçuk Uygur ““Sallınılan” bir şey yok. Paşa, Dışişleri Komiseri M.Litvinov’un 17 Ekim 1931 tarihli Ankara ziyaretinin iade-i ziyareti için 25 Nisan-10 Mayıs tarihleri arasında Moskova’da. Hatta Troçki’nin Büyük Ada’yı terk etmesi de bu ziyaretin bir etkisi.” yazarak bir makale adresi paylaştı.

Uygur bu paylaşımının yanında paylaştığı görseller şöyle:

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2020, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER