18 Şubat 2019, Pazartesi

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

Erdoğan'dan İnce'ye başörtüsü tepkisi:Bunun adı takiyyedir, omurgasızlıktır, ikiyüzlülüktür

Erdoğan'dan İnce'ye başörtüsü tepkisi:Bunun adı takiyyedir, omurgasızlıktır, ikiyüzlülüktür

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Ovit Tünelini açıktan sonra memleketi Rize'de bir miting gerçekleştirdi. Erdoğan burada vatandaşlara seslendi.

Erdoğan'ın hedefinde ise CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce vardı. Özellikle Erdoğan, İnce'nin 2008'de Meclis'te türbana karşı verdiği önergeleri hatırlatarak başörtüsüne karşı tutumunu hatırlattı. 

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Birileri kekle pastayla muhallebiyle uğraşırken, biz, Türkiye'yi bir hayaliyle daha buluşturduk.
Bay Muharrem, Edirne'deki terörist destekçisini yargıdan kurtarmanın hesabını yaparken, biz Rizeli, Erzurumlu, Trabzonlu hemşehrilerimizi yol eziyetinden kurtardık.
Bay Muharrem çıkmış diyor ki; 'Ben zenci Türklerdenim, Erdoğan Beyaz Türk.' Ne dersen de, bunlar tutmaz. Ben, bu ülkenin has evladıyım. Hiç bir zaman beyaz Türk olmakla övünmedim. Sadece bu memleketin, bu milletin hizmetkarı olmakla övündüm.


Biz, Allah'ın izniyle cari açığı falan hallederiz. Ülkemizin şu an en büyük açığı muhalefet açığıdır. Onu da halledeceğiz.Ülkemizin 16 yılda müspet yönde mesafe alamadığı tek alan, muhalefetin kalitesi ve kalibresidir.

Bay Muharrem HDP sempatizanlarıyla Diyarbakır'da miting yaparken biz ABD ile Münbiç'i teröristlerden temizleme konusunda anlaştık.


Son zamanlarda muhalefetin adayı milliyetçi, muhafazakar, mütedeyyin kesime şirin gözükmek için adeta 40 takla atıyor.


Başörtüsü özgür olmasın diye imza atan bay Muharrem, bugün seçim meydanlarında olmadık taklalar atıyor.Neler yaptığınızı biliyoruz. Bunun adı siyaset değil, bunun adı takiyedir, omurgasızlıktır, ikiyüzlülüktür.

Neler yaptığınızı biliyoruz. Bunun adı siyaset değil, bunun adı takiyedir, omurgasızlıktır, ikiyüzlülüktür.

O gün yasakların devamı için Anayasa Mahkemesi'nin kapısında nöbet tutan Bay Muharrem, bugün meydanlarda özgürlükten bahsediyor. Biz senin cemaziyelevvelinizi biliyoruz.

Diyarbakır'da, Hakkari'de neyi savunuyorsak, Trabzon'da, Rize'de, Giresun'da ve Adana'da da aynısını savunduk. Çift dilli, çift kimlikli, ikiyüzlü siyaseti asla partimizin kapısından içeri sokmadık.

yukarı çık