Erdoğan'dan İmamoğlu'na: Sen kimin cebinden nereye, neyi bedava yapıyorsun

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'nun doğum yapmış annelerin çocuğu 4 yaşına gelene kadar toplu taşımayı ücretsiz kullanacaklarına ilişkin vaadine yönelik açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'dan İmamoğlu'na: Sen kimin cebinden nereye, neyi bedava yapıyorsun

AKP'li Recep Tayyip ErdoğanCHPGenel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tanzim satışlara yaptığı eleştirilere tepki göstererek, "Bay Kemal rahatsız olsan da olmasan da biz sömürücülere bu ülkede hayat hakkı tanımayacağız" dedi. Erdoğan, tanzim satışlarındaki kuyruğun 'varlık kuyruğu' olduğunu bir kez daha dile getirdi.

Fiyatların yerine gelmesi durumunda sahadan çekileceklerini belirten Erdoğan, fiyatların pahalı olması durumunda, "Farklı adımlar atarız," diyerek uyarıda bulundu.

Öte yandan Erdoğan, CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'nun doğum yapmış annelerin çocuğu 4 yaşına gelene kadar toplu taşımayı ücretsiz kullanacaklarına ilişkin vaadine ilişkin olarak, "Ufukta seçim sandığını görünce sosyal devlet diyorlar. Ne diyorlar, doğum yapmış, çocuğu 4 yaşına kadar olan annelere otobüsler bedava, sonra geçliğe şu yaşına kadar otobüsler bedava. Sen kimin cebinden nereye, neyi bedava yapıyorsun. Kalkar şu kadar indirim dersiniz. Siz bunlara inanıyor musunuz?" sözleriyle karşılık verdi.

Üç buçuk yılın ardından gittiği Ardahan'da halka hitap eden Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Şimdi sizlerden bir söz almak istiyorum, Ardahan 31 Mart'ta ülkene sahip çıkıyor musun?

"Gecelik faizlerin yüzde 7 bin 500'lere ulaştığı, yıllık enflasyonun yüzde 100'leri aştığı zamanlar yaşanmıştı. Kim vardı iktidarda? CHP. Bay Kemal'in önündeki izinden gittiği kişiler vardı. Hatırlayın o günleri. Aramızda öyle insanlar var ki gaz, yağ, benzin kuyruklarını hatırlarlar. Bunları CHP döneminde yaşamadık mı? Şimdi çıkmış kuyruklar diyor. Bay Kemal bu senin SSK'nın başındayken hastane sıralarında bekleyen insanların kuyruğu değil, bu kuyruklar varlık kuyruğu, varlık. Benim vatandaşlarım simsarların elinden alındı. Fiyatlar birden düştü, daha da düşecek. 

"Bay Kemal rahatsız olsan da olmasan da biz sömürücülere bu ülkede hayat hakkı tanımayacağız.

"Bu bölücü terör örgütü hangi partinin arkasında? HDP'nin. Bu parti Ardahan'da seçime giriyor mu? Onların kardeşleri var kardeşleri. Kim? CHP. CHP, HDP, sözde İyi Parti, bunların hepsi aynı mı? Aynı. Benim Ardahanlı kardeşim 31 Mart'ta bunlara gereken dersi verecek mi?

"Belediyelerin iş makineleriyle bunlar çukurlar kazmadılar mı, binaları birbirine tünellerle bağlamadılar mı? Gelen parayı kandile gönderdiler ve utanmadan ülkemizi bölmeye çalıştılar. Bu ülkeyi bölemeyecekler. Şimdi sizlere bunların yaptığı konuşmaları ekranda bir dinleteyim (Erdoğan, daha önceki mitinglerinde de gösterdiği, Selahattin Demirtaş da dahil, HDP'li milletvekillerinin konuşmalarından bazı bölümleri projektörle hitap ettiği halka izletti.) Bunlara dersi 31 Mart'ta veriyor muyuz? Bunlara bir Osmanlı tokadı atıyor muyuz? Fiyatlar yerine gelirse sahadan çekiliriz. Fiyatlar böyle devam ederse farklı adımlar atarız.

"AK Parti'nin birlik siyasetiyle ülkemiz sadece kurulan tuzakları bozmadı, ekonomik kaynaklarını çok daha etkin bir şekilde kullanmaya da başladı.

"Ardahan'a 6 katrilyon yatırım yaptık.

'SEN KİMİN CEBİNDEN NEREYE, NEY BEDAVA YAPIYORSUN'

"(Ekrem İmamoğlu'na) Makarnacı, kömürcü diyerek aşağılayan bu CHP zihniyeti bir de çıkmışlar utanmadan Türkiye'de sosyal devlet bitti diyor. Ufukta seçim sandığını görünce sosyal devlet diyorlar. Ne diyorlar, doğum yapmış, çocuğu 4 yaşına kadar olan annelere otobüsler bedava, sonra geçliğe şu yaşına kadar otobüsler bedava. Sen kimin cebinden nereye, ney bedava yapıyorsun. Kalkar şu kadar indirim dersiniz. Siz bunlara inanıyor musunuz?

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER